ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У "Тюрмі На Лонцького" презентуватимуть фільм "Газова революція"

Учасникам покажуть ексклюзивні кадри, відзняті у США, які не увійшли у стрічку
Depo.
9 жовтня 2015 10:00
ФОТО: depo.ua

У кінолекторії Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" відбудеться зустріч із відомим українським кінодокументалістом Ігорем Чайкою, який презентуватиме нову стрічку "Газова революція чи Сланцевий цугцванг?". Про це Depo.Львів повідомили у Музеї "Тюрма на Лонцького".

Зустріч із документалістом відбудеться у неділю, 11 жовтня, о 13:00.

Проект "Газова революція. Усвідомлений вибір" мав на меті знімання документального фільму, який висвітлює питання видобутку нетрадиційних вуглеводнів. Фільмування відбувалося в США та Україні.

Партнерами проекту виступили Бюро підтримки медіа-проектів Державного департаменту США за сприяння Посольства США в Україні, а також проект "Український інститут газу нетрадиційних джерел". Знімальна група вже отримала попередні домовленості з Першим національним та телеканалом ZIK щодо показу фільму та проведення дискусії в студії після перегляду.

На прем’єрі стрічки глядачі отримають нагоду не тільки побачити ексклюзивні кадри, відзняті у США, що не увійшли до фільму, а й довідатися про переваги, застороги та "підводні камені", пов’язані з видобутком сланцевого газу в цій країні.

Своїм фільмом режисер Ігор Чайка, окрім того, що намагається висвітлити актуальні українські реалії, ще й прокладає певну межу між міфами і наявним станом речей, що існують в українському інформаційному просторі щодо видобутку нетрадиційного природного газу, демонструючи конкретні переваги для національної та регіональної економіки, рівня та якості життя місцевих громад.

Режисер пропонує термін "цугцванг". Це німецьке слово означає спонукання до ходу в шаховій грі (за цугцвангу катма корисних чи нейтральних ходів, будь-яке пересування фігур чи бездіяльність призводить лише до погіршення ситуації).

Більше новин про презентації стрічок читайте на Depo.Львів.