ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові запрацювала єдина в Західній Україні надсучасна молочна лабораторія

У області визначатимуть хвороби у корів
Depo.
8 жовтня 2015 10:45
ФОТО: depo.ua

У Львові відкрили сучасну лабораторію аналізу молока. Лабораторія запрацювала завдяки реалізації канадського проекту "Розвиток молочного бізнесу в Україні". Про це пише Depo.Львів.

Як розповіли представники проекту, за місяць лабораторія проводить 2 тисячі проб, проте у перспективі заплановано аналізувати 10 тисяч зразків. Загальна потужність лабораторії складає 200 проб на годину.

Усі розрахунки здійснює комп'ютерна програма, а дані для аналізу та обробки інформації надсилають до Канади. Звідти висновки електронним варіантом отримує лабораторія. Опісля результати розміщують на спеціальному сайті, доступ до якого отримує замовник. Слід зазначити, що вся інформація є закодованою і лаборант не знає, з якого господарства досліджує молоко. Усі лаборанти проходили стажування у Канаді.

Окрім показників якості молока, зокрема вмісту жиру, білка та лактози, можна визначити і наявність захворювання у корови. Завдяки таким дослідженням можна зберегти 2-3% поголів'я худоби.

"Ми відкриті до співпраці з усіма виробниками молока, але надаємо перевагу дрібним господарствам, які працюють з нами через систему кооперації, - розповів директор Львівської аграрної дорадчої служби Іван Паньків. - Ми хочемо навчити їх працювати так, щоб молоко мало високу якість і наші переробники могли продавати продукцію не лише в Україні, а й у країнах Європи".

До речі, лабораторією вже зацікавилися не лише місцеві виробники, а й представники з інших регіонів нашої держави, зокрема Київської, Житомирської та Черкаської областей.

Більше новин про розвиток господарства у області читайте на Depo.Львів.