У Львові виставили мощі апостола Іуди

В храмі святого Онуфрія перебувають мощі одного з дванадцяти апостолів – Іуди

У Львові виставили мощі апостола Іуди…

Як повідомляє Depo.Львів, з посиланням на "Львівську пошту", у Львові д в храмі святого Онуфрія (вул. Хмельницького) перебувають мощі одного з дванадцяти апостолів – Іуди-Тадея. Їх привезли у місто з нагоди відкриття Року милосердя, проголошеного Папою Франциском. Помолитися перед мощами можна з 7.00 до 19.30.

У Львові виставили мощі апостола Іуди - фото 1

Святий Іуда-Тадей був одним із апостолів Христа. Понад те, за церковними переказами, був близьким родичем Ісуса. Існує версія, що його батько – Алфей (Клеоп) – брат святого Йосифа Обручника, а мати – Марія Клеопова – близька родичка Діви Марії. З Євангелія дізнаємося, що Марія Клеопова була однією з трьох жінок, які стояли під хрестом разом з Матір’ю Божою та Марією-Магдалиною. Була дуже побожною, а Клеоп – одним із тих, які першими сміливо розповідали про Христове Воскресіння.

Святий Іуда-Тадей став ревним учнем Христа. Коли Господь покликав його за собою як апостола, він залишив дружину, дітей, маєток і поле, щоб здобути Царство Боже.
Будучи Його близьким родичем, ніколи не вимагав особливих умов для себе і називав себе Слугою Христовим.

Через те, що мав таке ж ім’я, що й Іуда Іскаріот, люди незаслужено забули про нього, плутаючи зі Зрадником. Тільки в підсумку тривалих досліджень стало зрозуміло, що Іуда-Тадей і Іуда Іскаріот – дві різні особи.

Після Воскресіння Христового Іуда-Тадей проповідував у Галилеї, Самарії та Юдеї, а пізніше – в Аравії, Сирії й Месопотамії. Крім того, навчав у Персії, а вінець мученицький здобув у Суантре. Дата смерті його невідома. Відомо лиш те, що в 65 році він написав своє Соборне послання.

З перших днів апостола вважали помічником у безнадійних випадках, і доказів цього чимало. Приміром, святій Бригіді з’явився Ісус Христос і велів молитися до святого Іуди-Тадея в скрутних обставинах життя. Святий Бернард з Клерво все життя з пошаною зберігав мощі святого і заповідав після смерті своєї покласти їх до гробу, щоб і далі мати у великому апостолі надійного опікуна.

Проте найбільш відоме диво, пов’язане з царем Авгаром (першим володарем, який повірив у Ісу­са Христа). Авгар – династичне ім’я ряду правителів Осроени, невеликої елліністичної держави в Північній Месопотамії зі столицею Едесса (сучасна Урфа на південному сході Туреччини). Згідно з переказами, Авгар захворів на проказу – на ті часи невиліковну недугу – і послав до Христа свого слугу з листом, в якому просив Його прийти у Едессу і зцілити його. Слуга цей був художником, і Авгар сказав йому, якщо Спаситель не зможе прийти, намалювати Його образ і принести йому.

Художник застав Христа у натовпі і намагався зобразити. Христос у той момент попросив води, вмився, витер свій лик хустиною, на якій залишився образ-відбиток. Спаситель послав цей образ цареві. У листі Христос відмовлявся йти до Едесси сам, пояснюючи, що йому належить виконати те, на що Він посланий. І обіцяв послати до Авгара одного зі своїх учнів. Авгар зцілився, але обличчя його дуже постраждало. Згодом в Едессу пішов апостол Іуда-Тадей, навернув царя у християнство і зцілив його остаточно.

Тіло Іуди-Тадея після смерті перевезли до Риму, в базиліку святого Петра. Іуду-Тадея вшановують там як покровителя купців. А Папа Павло III 22 вересня 1548 року відпустив усі гріхи тим, що вклонилися його мощам у день пам’яті – 28 жовтня. Православна церква вшановує пам’ять цього апостола 19 червня.
Іуду-Тадея часто зображають на іконах із полум’ям навколо його голови, що вказує на його присутність у день П’ятидесятниці, коли він отримав Святого Духа разом із іншими апостолами. Іноді його малюють зі сувоєм чи книгою – як автора згаданого послання.

Останнім часом поширюється культ святого Іуди-Тадея. До нього звертаються у найскрутніших життєвих обставинах та безнадійних справах. Вірменська апостольська церква вшановує його поряд зі святим Варфоломієм як святих покровителів.

Крім того, Юда-Тадей є покровителем поліції Чикаго і футбольного клубу “Фламенго” (Ріо-де-Жанейро, Бразилія). Його ім’ям у Європі називають лікарні.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme