ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові презентували проект "Торкаючись, бачу: великі українці"

З 8 листопада виставка поїде районами області, а завершиться у столиці
Depo.
2 листопада 2015 10:23
ФОТО: depo.ua

У Львові у Палаці мистецтв презентували інтерактивний соціально-мистецький проект "Торкаючись, бачу: великі українці". Завдяки цьому проекту світ мистецтв став доступним для людей, які зовсім не бачать. Про це пише Depo.Львів.

За словами директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христини Береговської, проект "Торкаючись, бачу: великі українці" довів, що культура є доступною для усіх, а мистецтво стало інструментом пізнання світу для людей з особливими потребами.

У Львові презентували проект "Торкаючись, бачу: великі українці" - фото 1

"Упродовж семи днів виставка перебуватиме у Львівському палаці мистецтв, - розповіла Христина Береговська. - Уже 8-го листопада її експонати помандрують усіма районними центрами Львівщини. Опісля з проектом матимуть змогу ознайомитися і мешканці інших регіонів України. Завершиться він у Києві".

У Львові презентували проект "Торкаючись, бачу: великі українці" - фото 2

Загалом представлено 12 скульптур величних українців. Серед них Тарас Шевченко, Іван Франко, Андрей Шептицький, Георгій Гонгадзе, Марія Заньковецька, Сергій Нігоян. До кожного бюсту долучено табличку з відповідною інформацією шрифтом Брайля та аудіозапис.

У Львові презентували проект "Торкаючись, бачу: великі українці" - фото 3

Про відомих українців розповідають Джамала, Павло Табаков, Святослав Вакарчук та інші виконавці.

У Львові презентували проект "Торкаючись, бачу: великі українці" - фото 4

Розмалювали скульптури кольоровими фарбами діти з вадами слуху та мови. А люди з вадами зору, торкаючись, "побачили" визначні постаті та дізналися про них інформацію за допомогою аудіозапису.

У день відкриття проект відвідало кількасот людей з особливими потребами.

Більше новин про виставки у Львові читайте на Depo.Львів.