У Львові понад 600 осіб протестували на оціально небезпечні захворювання

Найвищу поширеність ВІЛ зафіксовано в Одесі та Кривому Розі

Про це пише Depo.Львів із посиланням на Львівську міськраду.

В рамках заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, з 27 листопада по 1 грудня 2015 р. у восьми регіонах країни було організовано безкоштовне добровільне консультування та тестування на наявність маркерів ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів В та С (ВГВ та ВГС).

У Львові протестували 602 особи, у чотирьох (0,7%) осіб виявлено позитивний результат на ВІЛ-інфекцію, у чотирьох осіб (0,7%) – на сифіліс, п’ять (0,8%) – на вірусний гепатит В та у вісім осіб (1,3%) – на вірусний гепатит С.

Загалом, тестуванням було охоплено понад 3,5 тисяч осіб.

В рамках соціальної акції "Не Дай СНІДу Шанс!", яка діє за дорученням Уряду Німеччини, у десяти гіпермаркетах AШАН у містах Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса та Львів 28 листопада 2015 р. з 12.00 до 18.00 для 3 069 осіб було проведено безкоштовне добровільне і анонімне консультування і тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С та сифіліс.

В ході акції розповсюджувалися тематичні інформаційні матеріали та відбулися інтерактивніосвітньо-профілактичні заходи за участю молоді та студентів.
За підсумками акції, у 23 осіб (0,9%) виявлено позитивні результати тестування на ВІЛ-інфекцію, у 21 (0,7%) – на сифіліс, у 27 (1,0%) – на вірусний гепатит B та у 67 (2,5%) – на вірусний гепатит С.

Найвищу поширеність ВІЛ зафіксовано у м. Одесі (1,2%) та м. Кривий Ріг (2,2%), тобто в регіонах з традиційно високими рівнями поширеності ВІЛ-інфекції.
Крім того, в п’яти містах – Вінниця, Дніпропетровськ, Київ, Кривий Ріг, Ірпінь було протестовано на вокзалах 564 особи, серед яких 11 (1,9%) – з позитивними результатами тестування на ВІЛ-інфекцію.

При додатковому обстеженні проб крові від 92-х осіб за допомогою ІФА, у семи осіб виявлено вірусний гепатит С (7,6%) та у одної особи – ВГВ (1,1%).

Слід підкреслити, що серед осіб, які пройшли тестування на вокзалах, виявилося майже вдвічі більше осіб з ВІЛ-інфекцією та майже втричі – осіб з вірусним гепатитом С, що опосередковано свідчить про більшу кількість серед них як представників груп ризику (зокрема – споживачі ін’єкційних наркотиків), так і осіб, що мігрують.

Отримані дані потребують подальшого вивчення та проведення системних досліджень національного масштабу.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme