У Львові облили фарбою пам'ятник Бандері

Сьогодні вночі невідомі облили червоною фарбою пам‘ятник Степану Бандері у Львові

У Львові облили фарбою пам'ятник Бандері…
Фото: Андрій Садовий/Facebook

Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.Львів.

"Не знаю хто і з якою метою це зробив, але сподіваюсь, що вандалів знайдуть і навчать, як  правильно використовувати фарбу. Заяву в поліцію вже направили", - написав Садовий.

Він додав, що в найближчі години пам‘ятник буде відчищено.

"Всім, кому так заважає Бандера, треба зрозуміти, що славу і важливе місце в історії України неможливо замалювати фарбою", - наголосив Садовий.

Садовий про пам"ятник Бандері

У поліції уже відреагували на інцидент. Наразі правоохоронці встановлюють зловмисників, причетних до пошкодження пам‘ятника Степану Бандері у Львові.

"Сьогодні, 5 лютого, о 2.20 до поліціі надійшло повідомлення про те, що невідомі особи облили фарбою пам‘ятник Степану Бандері на площі Кропивницького у Львові. На місці події працювала слідчо-оперативна група, а також співробітники інших служб та підрозділів поліції Львівщини", - йдеться у повідомленні прес-служби Нацполіції.

Зазначається, що за цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання - обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Нагадаємо, 15 жовтня 2018 року російський пропагандист із Британії Грем Філліпс вчинив наругу над могилою Степана Бандери на цвинтарі Вальдфрідгоф у Мюнхені.

Довідка: Пам'ятник Степану Бандері в повний зріст заввишки 7 метрів розташований у Львові на площі Кропивницького біля Собору святих Єлизавети і Ольги. За пам'ятником стоїть Стела української державності — 30-метрова тріумфальна арка на 4 колонах: тризуб з рельєфами і тріумфальна арка на чотирьох опорах, кожна з яких символізує певний час українській історії. Перша опора — княжий період, друга — період козацтва, третя — період Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, четверта — сучасність України.

Проект монумента затвердили після семи конкурсів в 2002 році. Переміг проект скульптора Миколи Посікіри і архітектора Михайла Федика. Будівництво було розпочато наприкінці 2003 року. Офіційне відкриття пам'ятника відбулося 13 жовтня 2007 року.

Читайте також: Як у Львові вшанували Бандеру (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme