У Львові невідомі пошкодили Монумент Слави (ФОТО)

Протягом чверть століття Монумент Слави у Львові неодноразово ставав місцем суперечок, бійок, топтання і спалень георгіївських стрічок, особливо на 9 Травня

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
У Львові невідомі пошкодили Монумент Сла…
У Львові невідомі пошкодили Монумент Слави. Depo.Львів.     

Про це пише Depo.Львів.     

У Львові невідомі пошкодили Монумент Слави. Коли саме це сталося – невідомо. Але, як видно з фото, руйнування свіже. Незважаючи на це, львів'яни все одно несуть квіти до Монумента слави. Руйнування наче й не помічають.

Ми спеціально побували на Пагорбі Слави у Львові 9 травня 2021 року і перейшлися від нього пішки через усе Марсове поле, щоб усі могли побачити, який вигляд вони мали цього дня

Монумент слави (офіційна назва – Монумент бойової Слави радянських збройних сил) складається з трьох елементів: тридцятиметрового бетонного стовпа, облицьованого гранітною плиткою, бронзової центральної групи та масивної залізобетонної стели з кованої міді. Ансамбль виконано в камені та бронзі авторським колективом, до якого ввійшли скульптори Дмитро Крвавич, Еммануїл Мисько, Ярослав Мотика, художник-монументаліст Олександр Пирожков, архітектори Мирон Вендзилович та Аполлон Огранович.

Історія радянської армії розкривається в шести багатофігурних горельєфах, розташованих з обох боків стели: "Народження Червоної армії", "Громадянська війна", "Визволення Західної України" ("Вторгнення СРСР до Польщі"), "Рік 1941-й", "Велика Вітчизняна війна (тобто "Німецько-радянська війна")" і "Перемога".

Додамо, що протягом чверть століття Монумент Слави у Львові неодноразово ставав місцем суперечок, бійок, топтання і спалень георгіївських стрічок – особливо на 9 травня, а також хуліганства та вандалізму. На Монументі трощили плити, його розмальовували жовто-блакитними кольорами і навіть обливали "кров'ю".

Хто найбільше відзначився – націоналісти чи місцева (а то й підвезена) проросійська "п'ята колона" – сказати складно. Адже пам'ятник був дуже зручною мішенню для обох сторін. Для перших – як уособлення ворожого до України радянського, читай – російсько-імперського минулого і сьогодення. Для других – як спосіб дискредитації перших, мовляв, "фашисти переписують історію" і не поважають "дідів, які воювали".

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme