ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Львові консервують залишки синагоги "Золота Роза"

Розпочалися роботи з реалізації проекту "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина і відповідальність"
Depo.
10 серпня 2015 10:35
ФОТО: depo.ua
У Львові консервують залишки синагоги "Золота Роза"
У Львові консервують залишки синагоги "Золота Роза"

Як повідомляє Depo.Львів з поссиланням на мера Львова Андрія Садового, у Львові ведеться консервація вцілілих залишків синагоги "Золота Роза" та ознакування місця Бейт Гамідрашу.

"Простір Синагог" - це ініціатива, спрямована на вшанування історії євреїв у Львові, усвідомлення трагедії Голокосту, візуалізації спільного минулого та творення нових меморіально-освітніх просторів у місті.

Першим етапом втілення проекту є консервація вцілілих залишків синагоги "Золота Роза", ознакування місця Бейт Гамідрашу (навчального дому), що знаходився поруч, та створення на цій ділянці меморіальної інсталяції "Увіковічнення".

"У Львові завжди жили люди різних національностей, релігій, і вони завжди жили мирно, в дружбі" - заявив Садовий.

Ідея проекту виникла під час міжнародної конференції у 2008 році, а розробка концепцій та документації тривала більше п'яти років. Завершити проект планують до кінця 2016 року.

У ході реалізації проекту, ініціатори напрацьовують й інші способи актуалізації питання спільної відповідальності за єврейську спадщину. На вулиці Староєврейській, 36 відкрито експозицію "Ті, що рятували світ" Львівського музею історії релігії. У приміщенні львівської Ратуші триває просвітницький проект «Єврейські дні у Ратуші», а учасники Літньої школи з єврейської історії (Центр міської історії) розробляють проекти вшанування місць єврейської спадщини.

Фінансування першої черги проекту "Простір Синагог" відбувається з бюджету міста (75%) та за підтримки Німецького товариства з міжнародної співпраці (GIZ).

Більше новин Львова та області читайте на Depo.Львів