У Львові безпритульні собаки живуть краще за переселенців (ФОТО, ВІДЕО)

Навіть до кулінарних захцянок тварин працівники ЛКП "Лев" ставляться з розумінням, враховуючи вподобання чотирилапих

У Львові безпритульні собаки живуть кращ…

Ще кілька років ЛКП "Лев" було добре відоме серед львів'ян за характерним гидким запахом собачих фекалій і постійним цілодобовим виттям псів. Як повідомляє Depo.Львів, з отриманням гранту Євросоюзу у рамках Програми транскордонного співробітництва ЄC Польща-Білорусь-Україна 2007-2013, все кардинально змінилося.

"Відреставровано всі будівлі, вольєри, створено клініку з кабінетами хірургії, терапії, лабораторією, рентген кабінетом", - розповіла директор ЛКП "Лев" Оксана Кошак.

У Львові бездомні собаки живуть краще за переселенців (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

За її словами, 80% того, що має ветеринарно-стерилізаційний центр зроблено саме за кошти гранту, бюджет якого склав 298 446,54 EUR (268 691, 89 EUR - фінасування Євросоюзу). Проект під назвою "S.O.S. - безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ" кардинально змінив життя безпритульних тварин у Львові.

Умови життя, лікування, харчування і дозвілля бездомних песиків приємно вражають, навіть, ревних борців за права домашніх улюбленців. Відбудовані адміністративні приміщення, прибрані вольєри, відсутність проникаючого в кожне волокно одягу їдкого запаху собачих екскрементів, а головне – відсутність цілодобового панічного собачого виття. Переконатися в тому, що це не просто слова чи "гарна картинка" спеціально для журналістів, можна у будь-який час доби через веб-камери, якими обладнана територія ЛКП "Лев".

У Львові бездомні собаки живуть краще за переселенців (ФОТО, ВІДЕО) - фото 2

"Ми єдині в Україні, хто вивів свою роботу в онлайн режим", - заявила директор ЛКП "Лев" Оксана Кошак.

Навіть до кулінарних захцянок тварин тут ставляться з розумінням, враховуючи вподобання чотирилапих.

У Львові бездомні собаки живуть краще за переселенців (ФОТО, ВІДЕО) - фото 3

"Іноді собака чогось не хоче їсти, тоді ми їй підбираємо щось таке, аби догодити. Варимо пшеничну кашу. Або ячку на кістках - хто яку любить. Співпрацюємо з виробниками м’яса зі Львова, які нам їх регулярно постачають. І волонтери приносять. Годуємо також сухим і паштетним кормами. Собакам, які мають проблеми зі шлунком, спеціальний корм докуповуємо", - розповіла адміністратор з прилаштування собак ЛКП "Лев" Ірина Шевченко.

Головне завдання підприємства - зменшення кількості безпритульних собак на вулицях Львова. Задля цього працівники ЛКП "Лев" активно співпрацюють з волонтерами, закріпленими за кожним районом міста. Саме волонтери телефонують, коли на їхній території з’являється новий собака, допомагають його піймати для стерилізації, а після операції – допомагають тварині адаптуватися до життя. 

За словами Оксани Кошак, потрапивши до ЛКП "Лев" собаки кілька діб перебувають на карантині.

Їх оглядає ветеринар, за необхідності підліковує і готує до стерилізації.

Ці ж волонтери відвідують тварин після проведення операції, доглядають за ними, гуляють на пустирі навпроти підприємства.

У Львові бездомні собаки живуть краще за переселенців (ФОТО, ВІДЕО) - фото 4

Майже половина собак, які проходять через підприємство знаходять нових господарів. Решту випускають на волю - у тих районах, де піймали для стерилізації. Потік тварин у ЛКП "Лев" відбувається постійно, вольєри потрібно звільняти для нових псів, тому собак не можна перетримувати. 

У Львові бездомні собаки живуть краще за переселенців (ФОТО, ВІДЕО) - фото 5

"Для того, аби безпритульні тварини виглядали привабливо їм проводять грумінг. Купають, стрижуть, вичісують, начісують. Так собака звикає до людей, вчиться їм довіряти", - розповіла Кошак. 

За її словами, ЛКП "Лев" - єдиний в Україні заклад для собак, де бездомні тварини можуть відвідати собачий салон краси безкоштовно. 

Як у Львові бездомний пес збирає гроші з іноземних туристів.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme