UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У храмі на Львівщині Путін п’ять років "горить" у пеклі

Унікальна фреска у церкві святого Йосафата в Червонограді з’явилася ще 2017 року

Мирослава Бзікадзе
Шеф-редакторка Depo.Львів
У храмі на Львівщині Путін п’ять років "…
Фото: ЛОДА

На фресці "Страшний суд", що у храмі святого Йосафата в Червонограді, президент країни-агресора вже п’ять років – у  пеклі. Разом з гербом СРСР і багатьма іншими символами зла. Про це повідомляє Depo.Львів із посиланням на Львівську обласну військову адміністрацію.

Одну з найбільших церков у Західній Україні освятили у 2007 році. Будували її 14 років. Висота храму понад 58 метрів, а площа має 1000 м кв. Вирізняється святиня яскравими розписами.

На вівтарі можна побачити ікони Богородиці та Христа у вишиванках. На стінах є зображення Хрещення Русі та визначних постатей УГКЦ та України, зокрема Андрея Шептицького, Йосифа Сліпого, Степана Бандери, Євгена Коновальця, Романа Шухевича, Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Грушевського, гетьманів Івана Мазепи й Богдана Хмельницького та інших.

Біля виходу, за давньою традицією, зобразили судний день. У пеклі можна впізнати російського президента, який став уособленням бюрократа, вбивці, що вчиняє злочини проти людства. Фреска з’явилась у церкві напередодні Великодня у 2017 році.

"Задум був, щоб залишити історичну для наступних поколінь якусь таку згадку, що відбувалося в нашій історії. І саме ця фреска страшного суду, мабуть, є така унікальна, бо зображений персонаж для України зробив багато зла", - поділився Роман Сковрон, священник храму святого Йосафата.

Фреска у храмі на Львівщині

За словами отця Романа, у цей екстремальний час ми маємо відчувати підтримку одне одного і пам’ятати про молитву.

"Це наша зброя на духовному фронті, тому єднаймося нею з Богом і нехай вона зі щирого нашого серця лине: за наших захисників, за президента, за всю нашу Україну і мир у ній. Не панікуймо, зберігаймо спокій, бо ми непереможні, коли довіряємо Богові", – зазначає Роман Сковрон. Зараз у храмі проводять для дітей, зокрема й евакуйованих з Києва, Дніпра, Харкова, табір миру, де намагаються відвернути усіх від пережитого.

Нагадаємо, у Львові фонтани на площі Ринок біля Ратуші "зодягнули" у вогнетривкі та захисні матеріали на випадок обстрілів. Захистили також і скульптурні композиції та вітражі Латинської катедри та костелу Св. Антонія. Захисними екранами закрили  унікальні вітражі Успенської церкви авторства Петра Холодного 1928-33 років. А найбільш показовим є демонтаж дерев’яної скульптури Ісуса Христа з Вірменського собору. Він був частиною середньовічного вівтаря, який пережив навіть лихоліття Другої світової війни. На час російської війни скульптура перебуватиме у бункері.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme