UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Скульптури обгортають вогнетривким матеріалом, а експозиції музеїв демонтували: У Львові убезпечують пам’ятки культури

Йдеться насамперед про об’єкти ансамблю Світової спадщини ЮНЕСКО

Мирослава Бзікадзе
Шеф-редакторка Depo.Львів
Скульптури обгортають вогнетривким матер…

Ці пам’ятки – універсальна світова цінність і перебувають під охороною ЮНЕСКО. Так, захисними екранами закривають унікальні вітражі, деякі з них демонтують. Захищають і скульптури, які стоять окремо. Про це повідомляє Depo.Львів із посиланням на міську раду.

Зокрема, їх обгортають вогнетривкими та захисними матеріалами. А от частину унікальної сакральної пам’ятки - дерев’яного вівтаря "Голгофа" - вирішили демонтувати та перемістити до сховища. Усі роботи виконують спільно з місцевими реставраторами.

Скульптури у Львові обгортають вогнетривким матеріалом

"Зараз триває демонтаж частин вівтаря "Голгофи". Цей вівтар з 14 століття пережив війни, пережив епоху боротьби Радянського Союзу з релігією. Недавно його реставрувала спільна група українських і польських реставраторів. До слова, одну з фігур вівтаря було знайдено у музеї. Очевидно, вона була захована під час Другої світової війни так, як ми зараз це робимо. Ці три фігури – розп’ятого Ісуса, Матері Божої та Марії Магдалини – демонтуємо, і вони будуть відповідно упаковані та збережені у сховищі, що у підземеллі. Ця сакральна пам’ятка - єдина така в Україні, думаю, і у Європі також", - розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Розп"яття з вівтаря Голгофа

Саму ж конструкцію вівтаря, яка залишилась у Вірменському дворику, захистили металевими листами.

Обгортають захисними матеріалами й скульптури, які стоять окремо, зокрема, навколо Катедри та фонтани на пл. Ринок.

"Скульптури обгортаємо вогнетривкою тканиною, скловатою, далі - спеціальною фольгою і насамкінець вдягаємо на них спеціальні мішки. Це не врятує фігури, якщо буде пряме потрапляння, однак при потужній ударній хвилі вони не розіб’ються на шматки й не розлетяться. Демонтувати їх не завжди є можливість, вони великі", - зазначила Лілія Онищенко.

Частини вівтаря Голгофа перенесли у сховище

Також у Львові у різний спосіб захищають вітражі, які розміщені у церквах та житлових будинках. Їх закривають захисними екранами, а деякі – демонтовують.

"Є вітражі, які складно захистити, бо вони величезні. До прикладу, на катедрі. Там ми залучили рекламників, які мають машини-вишки. Також запросили альпіністів, аби визначити, яким чином вони можуть опустити сітки зверху і поставити на ці сітки захист", - сказала Лілія Онищенко.

Вівтар Гологофа у дворі Вірменської церкви

Роботи з захисту пам’яток виконують львівські професійні реставратори. Також місто отримало допомогу від реставраторів з Польщі - вони зібрали гроші, щоб закупити матеріали.

За словами Лілії Онищенко, на сьогодні також і всі львівські музеї демонтували експозиції та передали до сховищ.

Нагадаємо, у Львові збережено понад 2500 пам’яток історії та архітектури. Історична частина міста та Святоюрський комплекс з 1998 року належать до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Водночас керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко закликала усі країни бойкотувати цьогорічну Сесію Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка має відбутися у місті Казань (РФ).

Нагадаємо, на Львівщині триває процес формування підрозділів сил територіальної оборони. Одна бригада вже майже сформована, розпочинають набір охочих до другої.

Фото: Роман Балук

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme