ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Галереї мистецтв відкривають виставку творів Миколи Стороженка

Автор ще за життя мріяв показати виставку у Львові
Depo.
23 вересня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua

23 вересня о 15:00 год у Галереї Львівської національної академії мистецтв відкривається художня виставка "Від школи до храму", що представляє твори учнів видатного українського художника Миколи Андрійовича Стороженка (1928-2015). Про це пише Depo.Львів із посиланням на організаторів.

Виставка разом із монументальним полотном М. Стороженка "Передчуття Голгофи" навесні цього року була показана в Івано-Франківську з ініціативи Івано-Франківської обласної організації НСХУ.

Добір авторів та творів здійснений ще за життя Миколи Стороженка.

У його планах було показати цей мистецький проект у Львові.

Митець дуже любив Львів, своїх друзів-львів'ян, що допомагали його мистецькому становленню. Згадував, як Борис Возницький дозволяв йому буквально цілими тижнями вивчати збірку іконопису безпосередньо у музейних фондах, що в ті часи розміщувалися у Вірменському кафедральному соборі, кажуть організатори.

"За кілька днів до його відходу у вічність, перед Великодніми святами, Микола ділився думками про те, як би перевезти виставку з Франківська до Львова, як і коли поїхати на відкриття, а потім показати свої твори і в Дрогобичі. Та не судилося...", - зазначають ініціатори виставки.

Тому відкриття виставки "Від школи до храму" 23 вересня, напередодні дня його народження, є символічною і меморіальною подією.

Експозиція триватиме до 12 жовтня.

Микола Стороженко - академік Національної академії мистецтв України, народний художник України, професор, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

Він був засновником і багаторічним керівником Майстерні живопису та храмової культури в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Створив мистецьку школу світового масштабу, яка на довгі роки буде утверджувати українське образотворче мистецтво.

Більше новин про виставки у Львові читайте на Depo.Львів.