Ціна свята: У скільки львів’янам обійдеться новорічна ялинка

До Нового року залишилося менше двох тижнів. Хтось вже вдома встановив ялинку, хтось – лише планує. А у Львові вже наповну працюють новорічні та ялинкові базари

Мирослава Бзікадзе
Шеф-редакторка Depo.Львів
Ціна свята: У скільки львів’янам обійдет…

Купити ялинку у Львові сьогодні не проблема – є на будь-який смак та гаманець. Живі, штучні, зелені, білі, блакитні. Деякі штучні настільки якісні, що доводиться помацати гілочку, аби переконатися, чи дерево не живе. Тож Depo.Львів вирішив прогулятися ялинковими базарами та "прикинути", у скільки цьогоріч обійдеться прикрасити новорічне дерево.

Ялинки: від штучних до живих у горщиках

Починаємо оглядати ялинкові базари, де продають живі дерева. Цього року у Львові їх працює вісімнадцять у різних районах міста. Загалом на ялинкову кампанію 2021-2022 років лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства запропонували заготовити 8,6 тисяч новорічних ялинок. Але якщо буде попит на ялинки, то їх можуть заготовити й більше. Крім цього, лісівники пропонують для реалізації ялинки в горщиках.

У Львові працюють ялинкові базари

Найдешевше купити новорічне дерево безпосередньо у лісовому господарстві. Там за ялинку заввишки 1-3 метри доведеться заплатити 100-350 гривень. Ціна залежить від породи та висоти деревця. Детальніше ціни можна дізнатися на сайтах лісгоспідприємств.

Штучні ялинки дорогі, проте вони прослужать кілька років

А от на базарах у Львові за триметрове дерево доведеться викласти щонайменше 500-600 гривень. Як і минулого року, кожна новорічна ялинка маркована биркою або самоклеючою стрічкою зі штрих-кодом, яка містить інформацію про те, де зрізали дерево, і підтверджує законність його реалізації.

Зазначимо, що за незаконно зрубані ялинки передбачені  досить великі штрафи, які диференціюються залежно від товщини стовбура дерева. Якщо діаметр стовбура ялинки до 10 см, то доведеться сплатити 545 грн, від 10 до 14 см – 960 грн,  а від 14 см – 2465 грн.  Крім того, ялинкові браконьєри будуть змушені сплатити адміністративні штрафи у розмірі від 30 до 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне дерево, а це від 510 до 1020 гривень. Тож, як бачимо, ялинку дешевше купити легально, ніж потім платити штраф.

Також везуть у Львів ялинки і з сусідньої Польщі. Ці дерева практично всі однакові – високі, густі та пухнасті, запаковані у спеціальні сітки. На них ціна стартує від 1000 гривень.

Ялинкові базари у Львові

Тепер йдемо прицінюватися до штучних новорічних дерев.  Тут ціни вищі в рази – найдешевша ялинка, не більше метра заввишки, коштує від 700 гривень, за двометрове дерево доведеться викласти 4500 грн, а за ще більше (2,5 – 2,8 м) – 5000-7500 гривень. А ялинка із лед-підсвіткою коштує 12,5=16 тисяч гривень (висота 2,8 метра).

Але попри такі високі ціни, штучні дерева мають переваги – по-перше, не потрібно нищити живі ялинки, а по-друге, воно прослужить не один рік, тож відчутна економія коштів.

Зекономити можна на ринку

Отож, з ялинкою ми визначилися, тепер йдемо купувати на неї прикраси.  Від асортименту  розбігаються очі – кулі різних діаметрів, фігурки, сніжинки, ангелики, розмаїті гірлянди та "дощик". Одні виготовлені зі скла, інші – з пластику чи пінопласту. Скляні, звісно ж, найдорожчі.

"Це ручна робота, не китайська штамповка", – нахвалює продавчиня велику скляну кулю з тигром у прозорій коробці. Її ціна 90 гривень.

Ялинкові прикраси ручної роботи

А от скляне тигреня розміром з сірникову коробку коштує 50 гривень. Така ж ціна й на інші скляні фігурки – Миколайчиків, зайчиків, хатинки тощо. Набір із трьох великих скляних куль – 120 грн, менші кулі (в наборі 6 штук) – теж 120 грн, набір із восьми середніх куль – 270 грн, поштучно кулі середнього розміру коштують 40-50 грн, декоративний ангелик – 70 грн, сніжинки з пінопласту – 15-20 грн (залежно від розміру), "дощик" – 10 грн за метр.

На базарі ялинкових прикрас - на будь-який смак і гаманець

Ціни на гірлянди стартують від 150 грн, найдорожчі – "шторки" на вікно чи балкон коштують 450-700 грн (залежно від довжини та кількості лампочок).

У супермаркеті дорожче, але все на місці

Однак найдорожчі ялинкові прикраси – в супермаркетах. Проте тут закупитися можна швидше. Оскільки є все на місці. Ціни на підвіски – від  28 до 150 грн за штуку, набір бантиків (12 штук) – 40 грн, скляна куля з художнім малюнком – 130-150 грн/шт. За набір пластикових куль (29 штук) разом із верхівкою на ялинку  доведеться заплатити 500-600 грн, за набір із 96 куль різного розміру – 1500 грн. Набір із шести великих скляних куль коштує 500 гривень.

Ялинкові прикраси на львівських базарах

І на завершення – яка ж ялинка без "дощику" або намиста. Якщо метр дощику коштує 10 грн, то на двометрове дерево знадобиться орієнтовно 15-20 метрів (150-200 грн). А якщо ж ви хочете, щоб ваша ялинка виглядала більш сучасно, доведеться викласти близько 500 грн на намисто.

Врешті ми обрали середній варіант і вирішили закупитися на базарі. Купуємо двометрову штучну ялинку (4500 грн), на неї – 10 великих куль (800 грн), десять середніх (500 грн), обов’язковий символ цього року – тигреня (50 грн), ангелика, п’ять сніжинок (усе 145 грн),  ще кілька прикрас у вигляді різних фігурок (150 грн), гірлянду (310 грн) та три нитки намиста (230 грн).  Загалом новорічна ялинка нам обійшлася у 6 685 гривень. Якщо ж обирати більше і дорожче дерево, відповідно знадобиться більше прикрас. Тоді вартість ялинки зросте в рази.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme