ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Три легенди про Чортові скелі

Не випадково ще з ХІХ століття їх називали "Малою Швейцарією"
Depo.
15 серпня 2015 15:13
ФОТО: depo.ua
Три легенди про Чортові скелі
Три легенди про Чортові скелі

Як пише Depo.Львів із посиланням на Фотографії старого Львова, західна окраїна Винник займає частину Давидівського пасма - невисокого узгір'я, яке починається з Княжої гори у Львові, проходить у східному напрямку до гори Чортова скеля, повертає на південь до Винник, а далі дугою - на схід до Звенигорода. Місцевість ця надзвичайно мальовнича: ліси, потічки, горбогір'я.

Три легенди про Чортові скелі - фото 1

В наш час Чортова скеля є улюбленим місцем відпочинку львів'ян. Особливою популярністю це місце користується літню пору.

Три легенди про Чортові скелі - фото 2

Висота Чортової скелі 414 м. З цією скелею пов'язано чимало легенд.Сьогодні ми розповімо про три з них, на нашу думку, найцікавіших.

Три легенди про Чортові скелі - фото 3

Про Нечистого і храм на Святоюрській горі

У давнину, коли будувався храм на Святоюрській горі у Львові, лихий вирішив знищити його, схопив і поніс величезне каміння, щоб скинути на святе місце. Але запіяли треті півні, нечистий втратив сою силу і випустив каміння. На цьому місці залишилися скелі, які отримали назву Чортових.

Три легенди про Чортові скелі - фото 4

Про страшного Дракона і винахідливого мисливця

Відомою є також легенда про дракона, який оселився на цій скелі і щомісяця вимагав, щоб йому з Винник приводили молоду панну, яку він поїдав. Селяни вилили море сліз, але нічого не могли вдіяти з драконом. Але ось одного разу молодий мисливець наважився, замість своєї нареченої, на яку випав жереб, прийти до дракона у дівочому одязі, зголивши вуса. Коли дракон простягнув пазурі, щоб з'їсти свою чергову жертву, перебраний мисливець несподівано відрубав йому голову мечем. Страшний дракон сконав, але кажуть, що дотепер на скелях можна побачити сліди його пазурів.

Три легенди про Чортові скелі - фото 5

Про двох князів та красуню Аделю

Чортова скеля оспівана в числених легендах і фантастичних епопеях. Відомою є легенда про князя Ігоря, який мав тут свій замок і воював з братом Всеволодом, намагаючись відібрати в нього дружину Аделю.

Три легенди про Чортові скелі - фото 6

У час Галицько-Волинської держави на скелях, як вважають деякі науковці, знаходилась оборонна споруда, з якої могло бути видно пожежу у Холмі (1256 року), - саме з нею пов'язана перша літописна згадка про місто Львів. Звідси походить ще одна назва скель - Чатові (вартові, сторожеві).

Три легенди про Чортові скелі - фото 7

З першої половини минулого століття цю місцевість почали залюбки відвідувати мешканці Львова, а за часів Франка, який теж тут не раз бував, розповідали, що на Чортовій скелі цвіли едельвейси, які в наші часи є рідкістю навіть на високогірних вершинах Альп.

Три легенди про Чортові скелі - фото 8

Більше новин про міфічний Львів читайте на Depо.Львів