Від сміття до вибуху: П'ять провалів Садового в 2018-му

Крім жахливого стану громадського транспорту та відсутності вирішення проблем зі сміттям, керівника міста під самий кінець року спіткав ще й вибух на Різдвяному ярмарку

Від сміття до вибуху: П'ять провалі…

Збігають лічені дні 2018-го. Тому гріх не підвести підсумки року, що минає, для Андрія Садового як мера Львова. Про політичну діяльність говорити не будемо, а спробуємо проаналізувати "господарку" міста, на яку в очільника міста, складається враження, стало вистачати все менше часу, бо він, згідно передвиборчої реклами, "наступний". Пройдемося по найболючішим для львів'ян питанням.

Першою проблемою Садового - чи, скоріше, провалом - є громадський транспорт. Чимало львів'ян підтвердить, що чекати на маршрутку у столиці Галичини можна довго, дуже довго, особливо у час-пік, особливо у Рясне, особливо на Сихів (якщо вже говорити про трамвай), особливо... Так можна продовжувати безкінечно.

Так, Садовий намагається вирішити цю проблему шляхом кредитної закупівлі нових автобусів, проте глобально вирішенням проблеми не опікується, схоже, ніхто. Принаймні, станом на грудень 2018 року покращення не відчувається.

З цього виникає наступна проблема Садового, якщо не головніша за першу: впровадження електронного квитка. Підлеглі мера Львова люблять розповідати жителям та туристам геніальні плани про впровадження електронної оплати за проїзд, проте кожного року це впровадження відкладається. В місті не спромоглися запровадити навіть банальні касові апарати у маршрутках комунального підприємства Львівської міської ради. Хоча б у тих же нових "великих" автобусах. Вирішувати цю проблему не хоче ніхто, і про причини, чому так, можна тільки здогадуватись.

Третім провалом Садового, хоча і тут можна ставити питання про "місце", можна сміливо назвати проблему із сміттям. Так, область теж не дуже спішить із будівництвом сміттєпереробних заводів, але вирішення сміттєвої проблеми для міста-мільйонника - завдання перш за все самого мера Садового. А він, вочевидь, боїться громади, тож постійно на так звані презентації сміттєпереробних комплексів на зустрічах із громадою відсилає у ролі "цапів-відбувайлів" своїх підлеглих. Хоча проблема полягає у банальному: люди просто не вірять Садового і тому й виступають проти будівництва заводу на міській землі чи поблизу обласного центру.

І, без сумніву, не варто забувати про трагедію у Грибовичах. Грибовицьке сміттєзвалище - дитина комунального підприємства Садового, ЛКП "Збиранки". І саме через дії підлеглих мера, через порушення правил експлуатації підприємства, й загинуло чотири людини. За що ніхто поки не відповів.

Ще одна проблема, відповідальність за яку несе і повинен нести мер Львова, - пожежа на так званому Різдвяному ярмарку Садового. Саме так у місті називають базар, який - тепер це враження склалося остаточно - працює без дотримання елементарних правил безпеки у центрі Львова на проспекті Свободи і на площі Ринок. Дотичні підприємці в приватних розмовах кажуть, що туди допускають тільки "своїх", особливо, у так звані "алкогольні" ятки, де торгують глінтвейном.

Садовий, звісно ж, оперативно зібрав засідання міської "надзвичайної" комісії, де "кивав пальчиком", що на підприємців треба наслати перевірки щодо стану пожежної безпеки (тут же хочеться запитати, чому їх не перевіряли при відкритті). Було вирішено, що ярмарок не працюватиме до закінчення цієї перевірки. Проте історія закінчилась "пшиком", адже торговці відновили роботу рівно за добу: у неділю у центрі міста уже знову активно заманювали туристів сувенірами, вуличною їжею, та наливали майже "безалкогольні" напої.

І п'ятий провал Садового - це повністю відсутнє порозуміння із учасниками АТО. Через медіа своєї дружини мер Львова посварився із учасниками оборони України на Донбасі, які неодноразово пікетували мерію із проханнями припинити піаритись на цій темі. Бійці терпіли-терпіли, але їх терпіння не безкінечне, тож замість Садового "віддуватись" прийшлось "його" журналістам, куди ветерани і прийшли.

Звісно, ламати майно редакції не вартувало, але звернути увагу на проблему Садовому давно було потрібно. Бо у Центрі захисту учасників АТО, яким так любить вихвалятись мер, навіть не знають реальну кількість учасників бойових дій, які проживають у Львові. Це засвідчив останній візит до Львова міністра у справах ветеранів Фриз.

Цілком природно повстає питання, що чекає на Садового і Львів у році 2019-му. І тут якогось грунтовного покращення чекати не доводиться, адже мер уже заявив, що на весь час президентської кампанії бере відпустку, щоб мати час займатись виборами. Тож мине зовсім небагато часу - і місто залишиться без мера навіть номінально.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme