Зайти по диво зможе кожен: Як у львівському Домі милосердя готують резиденцію Святого Миколая

Вже за кілька днів настане найочікуваніше свято усіх дітей – День святого Миколая. Зараз усі вони живуть у передчутті дива: хтось старанно пише листи святому-чарівнику, хтось аналізує свої вчинки та поведінку. І важко вигадати кращого дня для того, аби стати для когось Чудотворцем та подарувати казку, навіть невелику

Зайти по диво зможе кожен: Як у львівськ…

Дім милосердя Центру опіки сиріт, що на вулиці Короленка, 7, у Львові, – одне із тих місць, де творять казку для тих, хто цього найбільше потребує. Для дітей-сиріт, дітей Героїв АТО/ООС та дітей із малозабезпечених сімей тут з 17 грудня запрацює резиденція Святого Миколая. Дітлахи зможуть не лише поспілкуватися, сфотографуватися з Чудотворцем, але й отримати омріяний подарунок.

Зараз тут готуються до дійства – облаштовують резиденцію та проводять майстер-класи з виготовлення різдвяних прикрас. Як це відбувається, подивилась кореспондентка Depo.Львів.

Заповітні мрії маленьких сердець

Одразу за дверима каплиці Дому милосердя – купи готових, гарно запакованих подарунків. Загорнуті у яскравий папір, перев’язані стрічками чи просто у гарних пакетах з намальованими сніжинками та ялинковими кулями – усе це чиїсь заповітні мрії. На кожному презенті зазначений номер листа та ім’я, вік дитини. Наприклад, "Лист № 44, Яна (9 років) та Максим (12 років)". Готували ці подарунки небайдужі люди. Достатньо було лише на сайті Центру опіки сиріт побачити листи-прохання до Св. Миколая від дітей і виступити у ролі помічника Чудотворця. Можна було обрати цілий лист або його частину і принести сюди омріяні дитиною подарунки до 10 грудня.

Подарунки від святого Миколая для малозабезпечених дітей
За дверима каплиці Дому милосердя – купи готових, гарно запакованих подарунків

Зазначимо, що діти тутешні особливо невибагливі, просили прості речі, які потрібні для життя та навчання – термокружки, ланч-бокси, теплі шкарпетки, канцтовари, забавки, книги та настільні ігри. "Нам вдалося підготувати понад 130 подарунків. Це спільна праця усіх помічників Святого Миколая, котрі ділилися своєю радістю і милосердям, і допомагали формувати ці пакуночки, щоб передати їх дітям, котрі цього найбільше потребують, – розповів голова Центру опіки сиріт (УГКЦ) отець Роман Прокопець. – Наш Дім милосердя імені Св. Миколая і сама його назва підводить до того, що тут має бути місце для цього святого".

Діти прикрашають резиденцію святого Миколая
Діти старанно виготовляють новорічні ялинки

За словами отця, основою подарунків став "Різдвяний кошичок", який попередньо анонсували в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла і парафіяни мали можливість його зібрати. "Це набори продуктів, побутової хімії, засобів особистої гігієни. Вони формувалися і додавалися до побажання дітей, таких, як заповітна лялька чи машинка. Також тут є речі, найбільш потрібні дітям – одяг чи взуття. Самі побажання дітлахів здебільшого були помірними та скромними, – зауважує отоць Роман. – Тут, в Центрі, ми власноруч робили ремонт і на сьогодні ще не все готово. Хочемо закупити крісла і журнальний столик для резиденції. Тому теж з вдячністю приймемо будь-яку допомогу".

Різдвяні віночки та саморобні свічки

Сьогодні у Центрі милосердя кипить робота – його підопічні, серед яких і учні Краковецького навчально-реабілітаційного центру, разом зі старшими наставниками готують кімнату, виділену під резиденцію Святого Миколая. Це різні діти – соціальні, круглі сироти, діти з бідних сімей, усі вони різного віку, від п’яти до 14 років.

Вони з задоволенням кріплять стрічки та прикраси до різдвяних віночків, наряджають маленькі ялинки, вішають кольорові кульки, шишки та ліплять свічечки, щоб оформити камін резиденції та вікно.

Таким віночком буде прикрашений камін святого Миколая
Діти плетуть різдвяні вінки для каміна святого Миколая

Щоб завітати до святого Миколая та отримати подарунок, різні категорії дітей будуть мати свій день і годину. Так, у п’ятницю, 17 грудня, з 12:30 сюди зможуть завітати діти із соціальних сімей та дитячих будинків сімейного типу, а о 18:00 – чекають дітей із сімей воїнів.

Але працівники Центру запевняють, що якщо хтось просто буде проходити повз Дім милосердя і буде мати бажання завітати до Святого Миколая, кожного радо зустрінуть.

Резиденція Миколая почне працювати 16 грудняМайстер-клас з виготовлення новорічних вінків

Найбільше, чого прагнуть організатори, то це створити дітям свято, якого вони не мають, і занурити їх у справжню казкову атмосферу. Для цього у резиденції Святого Миколая організують три фотозони – місце, де буде сам святий, камін і куточок з ялинкою і подарунками. Також тут відбуватимуться майстер-класи та театральне дійство.

"Всі, хто зараз залишився в Краковецькій школі-інтернаті, зазвичай, перебувають там навіть під час різдвяних свят. Тож ми їх чекаємо не лише під час роботи резиденції Святого Миколая, але й на Різдво, щоб у них теж було свято. Також спільно з Творчою школою Павла Табакова запросили дітей на концертну програму-мюзикл "Фабрика Санти", яка відбудеться в День святого Миколая, 19 грудня, у Центрі Довженка. На це виділили нам 150 пільгових квитків", – розповів отець Роман Прокопець.

Літак з пультом, шапка та черевики

Чотирнадцятирічна Діана уважно дослуховується до всього, що їй говорять старші, старанно разом з іншими прикрашала  ялинкові гілочки: "Обов’язково прийду сюди, як буде резиденція Святого Миколая. У листі до нього написала, щоб усе було добре, попросила колонку і теплу курточку. Хочу дуже мобільний телефон, але його не можна було замовляти…"

Резиденція святого Миколая
У Центрі опіки сиріт – діти різного віку

У цей час у коридор вийшов дев’ятирічний хлопчик з дуже сумними очима. Здавалося, що його зовсім не тішило те, що тут відбувалося. "Не знаю, чи прийду в резиденцію, де я на цей час буду... Просив у Миколая літак з пультом, черевики, шапку, спортивні штани, рукавиці, баф на шию, – почав тихенько перераховувати. – Мав учора поїхати додому, але тато не підіймав трубки…".

Серце розривається від таких дитячих зізнань. Але свято Миколая у Домі милосердя організовують вже другий рік. Тож завдяки добрим і небайдужим людям тут вирує життя, центр розвивається і все частіше тут лунає дитячий сміх і здійснюють дуже прості, але такі щирі та заповітні мрії.

Тетяна МЕТИК, спеціально для Depo.Львів

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme