ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суд відмовив партії Гриценка у задоволенні позову проти Яворівської комісії

Документи про реєстрацію подавала інша особа за довіреністю
Depo.
9 жовтня 2015 17:25
ФОТО: depo.ua

Яворівська міська виборча комісія прийняла рішенням про відмову у реєстрації кандидатів у депутати Яворівської міської ради від місцевої організації політичної партії "Громадянська позиція". Про це пишe Depo.Львів із посиланням на львівську ОПОРУ.

Згідно з постановою комісії №9,підставою у відмові було невиконання партією "підпункту другого пункту першого статті 46 Закону України "Про місцеві вибори".

Йдеться про відсутність передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом.

Суть відмови у реєстрації полягає у підписанні заяви про реєстрацію кандидатів у депутати та засвідчення її печаткою не головою Яворівської міської організації партії "Громадянська позиція", а головою Яворівської районної організації партії, яка мала довіреність на подачу документи лише до Яворівської районної виборчої комісії.

Ця обставина була потрактована Яворівською міською виборчою комісією як завірений документ неналежною особою, що в свою чергу було сприйнято нею як "відсутність передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом" (п.2 ч.1 ст.46).

На цій підставі комісією було прийнято рішення про відмову у реєстрації місцевій організації політичної партії "Громадянська позиція".

Місцева організація партії оскаржила рішення Яворівської міської виборчої комісії до Львівського окружного адміністративного суду з проханням визнати його нечинним і скасувати частину другу постанови №9 комісії з посиланням на частину 12 статті 41 (помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію кандидатів документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати), на тій підставі, що їй не було надано можливості на виправлення помилок.

За повідомленням спостерігача ОПОРИ Тараса Радя, суд виніс рішення по справі на користь Яворівської міської виборчої комісії, визнавши позов "Громадянської позиції" безпідставним та таким, який не підлягає задоволенню.

"Таким чином, факт завірення заяви головою Яворівської районної організації партії було розглянуто судом не як помилку чи неточність, а як факт відсутності необхідного документа, що входить до вичерпного переліку підстав для відмови у реєстрації", – розповідає спостерігач.

Наразі місцева організація розглядає можливість подальшого оскарження цього рішення.

Більше новин про вибори на Львівщині читайте на Depo.Львів