UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Студентів Франкового університету навчатимуть квантовому програмуванню

Програма передбачає навчання однієї із найактуальніших технологічних напрямків майбутнього
 

Журналіст відділу новин
Студентів Франкового університету навчат…

Про це повідомляють у прес-центрі ЛМР, пише Depo.Львів.

Як зазначається, SoftServe та ЛНУ ім.І.Франка з вересня відкривають бакалаврську програму "Квантові комп’ютери та квантове програмування".

За даними дослідження BCG (Бостонська консалтингова група - одна з трьох найбільших консалтингових компаній світу), квантові технології – це одна з восьми найбільш проривних технологій майбутнього.

 Експерти із програмування прогнозують, що ера квантових комп’ютерів розпочнеться за 10 років. Таку технологію активно вивчають і досліджують компанії-гіганти IBM, Microsoft, Google, Intel, Alibaba та інші. Квантовими технологіями також займаються і в SoftServe – а саме R&D відділ компанії, що розробляє deep-tech інновації для бізнесів. Вони також досліджують створення практичних рішень на базі квантових обчислень для клієнтів компанії.

У SoftServe розповідають, що нова бакалаврська програма дозволить компанії розширити свої дослідження в напрямку квантових обчислень та програмування. Таким чином вони спільно з університетом зможуть залучити студентів програми до спільних досліджень. Натомість студенти  отримають можливість працювати безпосередньо на практиці.

 "На кафедрі теоретичної фізики вже більше 20-ти років проводяться наукові дослідження в області квантової інформації. Протягом останніх 10-ти років студенти магістратури Фізичного факультету в рамках  курсу "Фундаментальні проблеми квантової механіки" слухають про квантові комп'ютери, квантові комунікації та інші задачі квантової інформації. Все це стало основою для відкриття у 2020 році бакалаврської та магістерської освітніх програм "Квантові комп'ютери та квантове програмування" саме на фізичному факультеті. Нам приємно, що цю освітню програму створено у співпраці із SoftServe", – розповів професор Володимир Ткачук, завідувач кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука фізичного факультету в ЛНУ імені Івана Франка.

Варто зазначити, що програма "Квантові комп’ютери та квантове програмування" передбачає вивчення фізичних, математичних та комп’ютерних предметів, а також англійської мови.  Під час навчання на бакалаврській програмі студенти отримають ґрунтовні теоретичні знання в галузі фізики та астрономії, а також практичні навички програмування на квантових комп'ютерах IBM, Google, Rigetti та інші.  Крім того, SoftServe спільно з Львівським університетом також працюють над однойменною магістерською програмою, яка запрацює з вересня 2021 року.

Нагадаємо, львівські студенти створили прототип системи розпізнання облич, як у iPhone.
Студенти НУ "Львівська політехніка" змогли розробити систему, яка відрізняє живу людину від підставленого фото- чи відеознімка.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme