Стало відомо, скільки у Львові зароблять на Різдві

Організатори ярмарку зароблять понад 5,5 мільйона гривень, а в міську казну заплатять лише 105 тисяч

Виконавчий комітет Львівської міськради під час засідання 1 листопада ухвалив рішення про проведення традиційного Різдвяного ярмарку в центрі Львова.Про це пише Depo.Львів з посиланням на "Ратушу".

Відповідно до цієї ухвали, ярмарок облаштують на просп. Свободи (від Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької до пам’ятника Т. Шевченку) і на пл. Ринок (західна та східна сторони).

Стартує він вже 10 грудня цього року, а триватиме до 22 січня 2017 року.

Традиційним організатором дійства, яке відбуватиметься у нашому місті уже ввосьме, є ТзОВ "Львівські ярмарки". Цьогоріч у жовтні в міськраді навіть проводили конкурс на найкращий проект Різдвяного ярмарку, однак як зазначали раніше в мерії, заявку на участь, окрім цієї компанії, не подав більше ніхто. 

Як розповіла арт-директор компанії "Львівські ярмарки" Ольга Гренюх, на Різдвяному ярмарку-2017 на львів’ян та гостей міста чекають нові цікаві дійства.

За словами Ольги, на ярмарок традиційно з’їдуться майстри з Львівської області, водночас будуть і представники зі Східної України — зокрема з Харкова.

"В перші роки це дійство було зав’язано переважно на продажі продукції, але з кожним роком ярмарок розвивається. І тепер це вже грандіозний проект, у рамках якого відбуваються різні заходи, для підприємців із різних регіонів України це платформа, на якій вони можуть показати себе, ну і, звісно, продати свій товар, — додала арт-директор "Львівських ярмарків". —  Крім того, у нас цьогоріч є 220 будиночків, а це означає, що на період Новорічно-різдвяних свят ми забезпечуємо фактично вдвічі більше робочих місць у рамках ярмарку". 

Щоб орендувати одну з 220-х яток, підприємцям доведеться заплатити організатору Різдвяної торговиці від 25 тисяч гривень. Ціна залежить від продукції, яку збуватимуть, — пояснює Ольга Гренюх, — "хатинки" зі смаколиками платитимуть більшу оренду, із сувенірами — меншу. Тож із допомогою нескладних математичних підрахунків, можна дізнатись, що навіть за мінімальної орендної плати — 25 тис. грн — "Львівські ярмарки" зароблять на проведенні заходу, щонайменше, 5,5 мільйона гривень.

Водночас, як повідомили "Ратуші" у прес-службі мерії, згідно з укладеним договором оренди з управлінням комунальної власності департаменту економічної політики на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності для розміщення об’єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення площею 1230 кв. м, "Львівські ярмарки" повинні сплатити до казни Львова суму в 105 тисяч гривень. 

Порівнюючи ситуацію з минулорічними "доходами" в міський бюджет від організації ярмарку, можна говорити про позитивні зміни.

Так, торік від проведення Різдвяного ярмарку бюджет Львова «збагатився» лише на 20 тис. грн, а в попередні роки, й поготів — на менш ніж 10 тис. грн.

Справа в тому, що на засіданні сесії Львівської міськради   1 грудня цього року  міські обранці збільшили вартість оренди конструктивних елементів та затвердили ціну понад 75 гривень за 1 квадратний метр замість 15, які діяли на той час. 

Водночас, зважаючи на суттєві зміни курсу долара та мільйонні прибутки "Львівських ярмарків", й така сума видається не надто адекватною.

"Я робив депутатські запити щодо проведення Різдвяного ярмарку та надходжень від цього заходу у міський бюджет. В результаті, отримав відповідь, що міський бюджет за 5 років, у період із 2010-го по 2015 рік, отримав від цієї торгівлі по 10 тисяч гривень на рік. З того, що відомо, то ця справа вигідна безпосередньо міському голові Львова Андрію Садовому. Я був присутній на так званій їхній конкурсній комісії з відбору претендентів, які торгуватимуть на цьому Різдвяному ярмарку. Ніхто ні на що не реагує, бо всі знають, хто курує цей процес", - каже депутат Львівської міськради Любомир Босаневич.  

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme