Небезпечні забавки: Що дістають із дитячих шлунків львівські лікарі

Голки, цвяхи, леза, монети, корки, волосся, ковпачки та ложки – лікарям дуже часто доводиться діставати зі шлунків малечі усілякий мотлох

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Небезпечні забавки: Що дістають із дитяч…

Від заклопотаних батьків часто можна почути, що головне – аби дитя не плакало, нехай бавиться чим завгодно. Лікарі зовсім іншої думки. Особливо коли протягом кількох годин доводиться діставати зі шлунків і стравоходів малечі дуже небезпечні, хоча на перший погляд і безневинні, речі. Трапляється, що попри неймовірні зусилля медиків, врятувати дитину не вдається. Depo.Львів вирішив згадати кілька неймовірних випадків порятунку дітей на Львівщині від смертельних забавок. 

 

36 магнітних кульок на обід

Магнітні кульки

На початку вересня цього року у Стебнику трирічна дитина наїлася магнітних кульок. Дівчинку госпіталізували до львівської обласної дитячої лікарні.

Як пізніше порахували лікарі, загалом трирічна дитина ковтнула 36 магнітних кульок, діаметром пів сантиметра. Декілька з них з’єдналися, утворили ланцюжок і потрапили в кишківник. Втім, більшість кульок залишились в шлунку. Дівчинку терміново прооперували. Діставали кульки під загальним наркозом ендоскопічно зі шлунка. Частина кульок вийшла з кишківника природнім шляхом.

Розкрила шпильку від "вроків" і проковтнула

Знімок стравоходу, на якому видно шпильку, яку проковтнули

Про ще один моторошний випадок розповів львівський ендоскопіст Віктор Іванців.

За його словами, у лікарню доставили 6-місячну дівчинку, в стравоході якої застрягла розкрита шпилька. Причому застрягла вона гострими кінцями вгору, так що витягнути її назад не було ніякої можливості. Дівчинка задихалася, кашляла і від будь-якого неправильного руху могла померти.

Як виявилося, дитина бавилася хрестиком на ланцюжку. Хрестик висів на шпильці завдовжки майже два сантиметри. В якийсь момент вона розстібнулась, хрестик випав, а шпилька залишилась у руках дитини. Дівчинка взяла її до рота і проковтнула. Батьки одразу ж звернулися до медиків. Операція тривала приблизно 30 хвилин, під загальною анестезією зі штучною вентиляцією легень.

"Ми захопили шпильку за головку й опустили в шлунок. Там більше місця, ніж у тоненькій 8-міліметровій трубці стравоходу, де розвернути двосантиметрову шпильку неможливо. У шлунку ми її повернули й тупим кінцем (гострим донизу) поволі витягли назовні", – розповів Віктор Іванців.

РОбили це дуже повільно і обережно.  "Скажу чесно, коли через півгодини шпилька опинилася у нас в руках, а дівчинка при цьому була цілою і неушкодженою, ми були такі щасливі, що це навіть словами важко описати", – розповів лікар.

З'їв "Чупа-чупс" разом із паличкою

Церка на паличці

Для того, аби дістати з дванадцятипалої кишки паличку від "Чупа-чупса" завдовжки 8,5 сантиметра, яку ненароком проковтнув трирічний хлопчик з Червонограда, львівським лікарям знадобилося більше години. Позаяк батьки звернулися до медиків за два тижні після інциденту. Все сподівалися, що патичок вийде природним шляхом. Втім, цього не сталося, тож батьки приїхали на консультацію до львівських лікарів.

"Дитину нічого не турбувало, але батьків тривожило те, що паличка не вийшла. Ми зробили хлопчику УЗД, рентген і запропонували витягнути паличку ендоскопічно (без розрізу, – ред). Для проведення цієї операції запросили лікаря з Західноукраїнського дитчого спеціалізованого центру Олега Кочеркевича, бо він до ендоскопа має спеціальні пристосування", –розповіла виданню ZAXID.NET в. о. директора ОХМАТДИТу Олександра Бурда.

Операція під загальним знеболенням тривала понад півтори години. Медики вже готові були до того, що доведеться хлопчика оперувати. На щастя, сторонній предмет таки вдалося витягти.

Музей "експонатів" із дитячих шлунків

Монети,які дістали з дитячих шлунків

Фото: Galnet

У відділенні ендоскопії Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ виставлено на огляд незвичайні "експонати" зі шлунків та дванадцятипалої кишки маленьких пацієнтів. Медики збирають їх ось уже більше 30 років. У експозиції представлені лише ті предмети, які батьки не забрали додому і дозволили виставити. Насправді ж їх є значно-значно більше.

Чого тільки у цьому музеї нема: швейні голки, цвяхи, леза, кістки риб'ячі та курячі, монети, ампула лікарського препарату, ложки чайні та столові, корки від пляшок, ковпачки від ручок, кілограми волосся і, навіть, кількасантиметровий натільний хрестик. 

Усіх пацієнтів, які звертаються за допомогою, оглядають відеоапаратом і за допомогою спеціальних пристроїв виймають сторонні предмети зі стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки. Втім, це можливо лише за умови, що сторонній предмет не спричинить додаткової травми організму і не пошкодить цілісності органа. А от якщо він великий чи створює певну загрозу, лікарям доводиться вдаватися до хірургічного втручання.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme