ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Львівські губернатор і мер розділять область на двох?

Завдання Олега Синютки не допустити реванш "Свободи" і скористатися падінням рейтингу "Народного Фронту"
Depo.
31 липня 2015 17:45
ФОТО: depo.ua
Львівські губернатор і мер розділять область на двох?
Львівські губернатор і мер розділять область на двох?

Ігри "Самопомочі" навколо прийняття змін до Конституції здатні привести до переформатування відносин між Пезидентом Петром Порошенком і мером Львова, лідером цієї партії Андрієм Садовим. У тому числі і в питанні управління Львівською областю. Про це пише Depo.Львів із посиланням на видання "Ділова столиця".

Під час представлення голови Львівської обладміністрації Олега Синютки Президент України Петро Порошенко назвав це кадрове рішення "одним із кращих". Порошенко наголосив, що очікує перетворення області у колиску інноваційного розвитку. Політичний підтекст цього призначення, відзначає видання, був зрозумілий: зміцнити стратегічний союз між Блоком Петра Порошенка і "Самопоміччю" Андрія Садового.

Тандем Садовий-Синютка гарантував відсутність у області будь-яких скандалів.
Робота Синютки на посаді справді полягала переважно на господарській темі. Однією із "фішок" став ремонт доріг, особливо тих ділянок, які не ремонтувались уже багато років.

На Галичині навіть почали жартувати, що Синютка влаштував "соцзмагання" з губернатором Тернопільщини Степаном Барною, хто більше кілометрів відремонтує.
До кінця року перемога, швидше за все, залишиться за Львівщиною - після липневої ініціативи Порошенка залишати в прикордонних регіонах деякий відсоток від збільшення надходжень до держбюджету від роботи митної служби та направляти ці кошти на будівництво доріг у регіонах.

Учасниками експерименту повинні будуть стати Одеська та Львівська області, якщо цю президентську ініціативу підтримає парламент.

Швидше за все, віддаючи свою "праву руку" на губернаторство, Садовий домовлявся з Порошенком у тому числі про особливий режим фінансування обласних проектів. БПП і "Самопоміч", з урахуванням різкого падіння рейтингів "Народного фронту", мають шанс розділити владу в майбутніх місцевих радах області на двох.

Цікаво, як буде тепер просуватися ця та інші вигідні для влади Львівщини ініціативи, якщо "Самопоміч", що відмовилася голосувати за направлення до Конституційного суду проекту змін до Основного Закону, не підтримає його і в цілому.

Сьогодні ж політичні проекти Порошенко і Садового, як це і замислювалося після парламентських виборів і особливо після різкого падіння рейтингів "Народного фронту" (на Львівщині НФ був лідером, набравши 33,03% проти 20,42% БПП і 18,78 "Самопомочі"), готуються розділити владу в майбутніх місцевих радах області на двох.

Ну а поки відносини губернатора з нинішнім обласною радою складаються далеко не завжди гладко.

Останній приклад - облрада тільки з четвертої спроби затвердив перспективний план об'єднання громад. Проти, природно, виступала фракція "Свободи".

Саме "свободівці" є головними критиками діяльності Синютки та виконавчої влади в цілому. Втративши колишній вплив на рішення облради, вони звинувачують губернатора у втручанні в роботу депутатського корпусу.

Також однопартійці Олега Тягнибока постійно нагадують жителям області, що Синютка залишається членом команди Садового. Відповідно, тандем повинен нести солідарну відповідальність за всі провали.

Проте ініціативи партії Тягнибока не мають широкої електоральної підтримки.

Після призначення Синютки багато говорили про те, що йому поставлено неформальна політична задача не допустити реваншу "Свободи" на місцевих виборах.

Але виходить так, що самі "свободівці", не маючи чіткої програми для реваншу, завдання значно спростили. Їх рівень представництва в нових облраді та Львівській міськраді навряд чи буде достатнім для власної гри.

Тим часом, як стало відомо Depo.Львів, 1 серпня відбудеться відбудеться конференція Львівської обласної організації партії "Солідарність - Блок Петра Порошенка", на якій головою територіальної організації планують обрати голову обладміністрації Олега Синютку.