Школа і коронавірус: Вісім відповідей на найпопулярніші запитання львів’ян

1 вересня у всіх українських школах, які не є у червоній карантинній зоні, розпочалося навчання
 

Школа і коронавірус: Вісім відповідей на…

Depo.Львів отримав відповіді на вісім найпопулярніших запитань про те, як будуть навчатися львівські школярі під час пандемії.

Як працюватимуть школи під час карантину?

Антисептик на парті

Навчання відбуватиметься у всіх школах України, за винятком тих, які перебувають у червоній зоні, де багато хворих за останні 14 днів. 

Дітям рекомендують мити руки з милом після кожного уроку. А дезінфектори мають стояти на вході до школи. Якщо є можливість, то заняття просять проводити максимально в одному класі.  

"Рекомендуємо, щоб були розроблені маршрути учнів у школах, щоб вони були максимально зручні. Зазвичай, у школі є не один вхід і вихід. Радимо максимально відкрити всі входи і виходи, розробити маршрути, щоб, наприклад, діти з молодших класів заходили через один вхід, діти старших класів – через інший вхід, не перетиналися при заході і щоб не було скупчення дітей", – розповів міністр Охорони здоров'я максим Степанов.

Уроки, за словами міністра, будуть починатися в різний час, мінімум з 15-хвилинним відривом. Такі дії зменшать кількість контактів між учнями.

Хто і де повинен носити маски?

У зелених та жовтих зонах вчителі у класі можуть працювати без масок за умови дотримання соціальної дистанції 1,5-2 м або з використанням захисного щитка.

Учні 1-4 класів матимуть можливість перебувати на території школи без захисної маски. Міністр вважає, що вслідкувати за маленькими дітьми складно. Окрім цього, МОЗ не рекомендує для них маски, та й хворіє на COVІD-19 ця категорія дітей менше.

"Мене часто питають, скільки ж потрібно масок, якщо одну можна носити протягом трьох годин. Ідеться про безперервне носіння, а в школі діти будуть в масках тільки на перервах, тобто можуть просто покласти маску в кишеню. І однієї маски на день вистачить", – пояснив Максим Степанов.

Кому робитимуть температурний скринінг?

Усім! Усі без винятку працівники (йдеться і про вчителів, і про технічних працівників, і про працівників їдальні, а також про водіїв шкільних автобусів) повинні проходити температурний скринінг, коли вони заходять до школи. 

"При будь-яких ознаках коронавірусної хвороби, при будь-яких симптомах краще взагалі не приходити в школу, а якщо вони виявлені – то треба звернутися до лікаря і покинути школу", – зазначив Степанов.

Що обов’язково має бути у шкільному медпункті?

Безконтактні термометри, дезінфектори, антисептики, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту – передусім для вчителів.

Чи правда, що буде навчання у "другу зміну"? 

"Керівники шкіл уже адаптували розклади: одні розпочинатимуть уроки о 8 години, інші – об 11 чи навіть 12, щоб зменшити кількість дітей, які водночас перебуватимуть у закладі", — зазначила начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик.

Такі заходи направлені на те, щоби діти якнайменше пересікалися у межах навчального закладу. Розклад занять кожна школа розробила індивідуально, зважаючи на власні можливості. 

Які уроки проводитимуть на свіжому повітрі?

Окремі предмети, за рішенням вчителів, будуть проводити на свіжому повітрі, якщо дозволяє погода.

Як працюватимуть групи подовженого дня?

Фото з шкільної столової

Групи подовженого дня у школах можуть працювати вже з початком навчального року. 

"Групи подовженого дня будуть, якщо керівник навчального закладу може забезпечити дотримання усіх правила", – заначив міністр Охорони здоров’я України.

Йдеться про окремий час початку занять та перерв для різних класів, наявність засобів індивідуального захисту для вчителів, антисептиків та засобів особистої гігієни. Окрім того, навчальні класи потрібно провітрювати після кожного уроку не менше, аніж 10 хвилин. А усі робочі поверхні у класах потрібно дезінфікувати перед початком уроків і по їх закінченні.

Кого відправлять на самоізоляцію, якщо у школі виявлять коронавірус?

Якщо у школі виявлять хворого на коронавірус, то те, кого відправляти на самоізоляцію визначатиме лікар-епідеміолог.

"На самоізоляцію підуть ті, хто був у близькому контакті з підтвердженим випадком і при цьому був без засобів індивідуального захисту. З'ясовуватиме це лікар-епідеміолог", – сказав Максим Степанов.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"