ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Шахтарі б'ють на сполох

Дві шахти хочуть перевести зі складу ДП "Львіввугілля" до ДП "Державна вугільна компанія"
Depo.
31 липня 2015 14:36
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Конфедерація вільних профспілок України кореспонденту Depo.Львів.

На ДП "Львіввугілля" надійшов лист №2/12-2313 від 23.07.2015 р., підписаний першим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Мартиненковим. У листі йдеться, що треба перевести дві шахти - "Степову" і "Лісову" - зі складу ДП "Львіввугілля" до ДП "Державна вугільна компанія".

Коли шахтарі почули цю новину, вони разом з регіональною організацією Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда одразу забили на сполох.
"Степова" і "Лісова" - найпотужніші шахти у ДП "Львіввугілля" і виведення їх зі складу цього підприємства практично призведе до повного знищення шахт, які у ньому залишаться, а отже й ДП в цілому.

За словами голови РО НПГУ Михайла Шаблі, рішення, яке торкається практично всього Червонограда й Сокальського району Львівщини, Міністерство не мало права ухвалювати цього без обговорення у шахтарських трудових коллективах.
"Та й без погодження з профспілками, згідно з Галузевою угодою, жоден міністерський чиновник цього не має права робити", - нагадує лідер РО НПГУ.
Тому рада голів первинних осередків НПГУ і гірники одностайно вирішили висловити своє невдоволення діями галузевого міністерства керівництву держави і області.

"Може, досить проводити експерименти над галуззю, яка й так майже знищена, - написали шахтарі у зверненні до Президента України, Прем'єр-міністра, міністра енергетики та вугільної промисловості і голови Львівської облдержадміністрації. - Україна в стані війни, і не потрібно нікому, щоб шахтарі Західної України зупинили виробництво і вийшли на майдани, але нас до цього підштовхують популістські рішення, які ухвалює Міністерство енергетики та вугільної промисловості України".

Більше новин Львівщини читайте на Depo.Львів