Що треба знати, аби не підхопити на Львівщині хворобу Лайма

У Львівській області цього річ зафіксували вісім спалахів хвороби Лайма

Depo.
21 квітня 2017 09:14
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на zaxid.net, більше 20 мешканців Львівщини цього року звернулися до медиків через укуси кліщів.

У вісьмох випадках у жуків-кровопивців виявили збудник хвороби Лайма. Вона вражає нервову систему та опорно-руховий апарат і може навіть призвести до інвалідності.

Єдина на всю Львівську область лабораторія, в якій можуть перевірити, чи заразним був кліщ, є в обласній санстанції - у Львові на вулиці Круп'ярській, 27. Дослідження платне, коштує майже 73 гривні.

"Цього року до нас почали звертатися раніше, аніж зазвичай, я би так сказав. До сьогоднішнього дня до нас вже звернулася 21 людина, в якої були присмоктування кліща. І в восьми випадках методом лабораторного дослідження були виявлені борелії. І ще у двох випадках поки що нема результатів. Тобто майже кожен третій кліщ виявився заразним. Це дуже серйозно", - розповів заступник головного лікаря обласної санстанції Олег Когут.

Борелії - це бактерії, що викликають хворобу Лайма. Кілька років тому від кліща нею заразився і львів'янин Юрій Гелитович. Побачив на нозі кровопивцю, але перевірити його злегковажив.

"Я його здер, замастив йодом і воно ніби все засохло. А десь за 10 чи 12 днів то місце почало червоніти і така біла плямка з'явилася. Я тоді пішов до свого сімейного лікаря, який сказав, що це може бути Лайм-бореліоз і направив мене в інфекційну лікарню", - розповів Гелитович.

Завдяки курсу антибіотиків чоловікові вилікував хворобу. Втім не завжди, кажуть лікарі, вона проявляє себе одразу і навіть може зробити людину інвалідом.

"Воно може проявити себе пізніше, через декілька навіть років. Інколи людина лікується від ревматичних болів, болів в суглобах, не знаючи про то, що вона колись захворіла, перенесла в такій невираженій формі захворювання, а часто воно так і буває", - пояснив Олег Когут.

Найімовірніше підхопити кліща у лісі або парку. Цього року, як і торік, у зелених зонах Львова будуть труїти кліщів. Займуться цим щойно підсохне і стовпчики термометра піднімуться вище плюс 15. Саме за такої погоди кліщі стають найактивніші.

Читайте також: У львівських магазинах продають продукти з дохлими мишами.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів