ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Щирецька ОТГ готується до перших виборів

У громаді відремонтовані практично усі заклади медицини, освіти, культури, новий асфальт постелено на більшості доріг, а на деяких продовжується ремонт

Depo.
11 серпня 2017 17:50
ФОТО: depo.ua

Ймовірно у жовтні Центральна виборча комісія призначить перші вибори у Щирецькій об'єднання єднаній територіальній громаді. А жити по-новому Щирецька ВІДГ готується вже сьогодні, що і засвідчив візит у Щирець консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України. Про це інформує Офіс реформ у Львівському РВ АМУ, передає Depo.Львів.

І селищного голову Щирця Олега Василишина, і голів сільських радий, і працівників Щирецької селищної ради під час зустрічі із консультантами цікавили конкретні питання, які їм доведеться вирішувати вже у недалекому майбутньому: формування органів влади і бюджету, інвентаризація майна, управління освітою і медициною. І на усі ці питання вони отримали вичерпні відповіді.

Варто зазначити, що стартові можливості у Щирця будуть дуже і дуже непогані. Адже, як розповів Олег Василишин, у громаді відремонтовані практично усі заклади медицини, освіти, культури, новий асфальт постелено на більшості доріг, а на деяких продовжується ремонт. Наповнюваність шкіл у ВІДГ теж прийнятна, тож освіта не мала бі негативно впливати на бюджет.

Є і негативні моменти. Зокрема, багато підприємств, які працюють в ВІДГ, зареєстровані в інших містах, тож коштів від них Щирецька громада не доотримує. Є проблеми і з орендою землі. Консультант Ярослава Пишник розповіла, що такі проблеми характерні не лише для Щирця. З ними стикались практично усі ВІДГ Львівщини і вирішували їх, працюючи з підприємцями. А для цього ОТГ має усі можливості і важелі впливу.

Очевидно, тією шлях доведеться пройти і Щирцю, і чим швидше він це зробить, тим швидше зможе збільшити бюджетні надходження і покращити благоустрій своїх населених пунктів.

Нагадаємо, на Львівщині на вибори чекають шість ВІДГ.

Більше новин читайте на Depo.Львів.