Садовому дали 5 днів на збір грошей: Що відомо у справі індустріального парку у Львові

Суд обрав запобіжний захід меру Львова у вигляді застави в розмірі 1,056 млн гривень

Садовому дали 5 днів на збір грошей: Що…

Сьогодні у Вищому антикорупційному суді відбулось засідання щодо справи міського голови Львова Андрія Садового і будівництва у Львові індустріального парку на 3 тис. нових робочих місць. Суд обрав запобіжний захід меру Львова у вигляді застави в розмірі 1,056 млн гривень.

Таким чином клопотання прокурора, який просив заставу у розмірі 50 млн гривень суд задовольнив лише частково. Заставу потрібно внести впродовж 5 днів з дня прийняття рішення суду. Садовий прокоментував рішення суду та заявив, що подаватиме на апеляцію та добиватиметься повної відмови прокуратурі та цілковитого звільнення від застави.  

На час засідання під будівлею суду зібралось чимало людей, серед яких — екс-нардепи, мери різних міст України, а також представники Асоціації міст України. Свою підтримку та готовність взяти на поруки Андрія Садового задекларували колишні народні депутати України Оксана Сироїд, Олег Березюк, Олег Лаврик, Сергій Кіраль, чинний народний депутат Павло Бакунець, а також мер Києва Віталій Кличко. Усі вони присутні на засіданні суду. Асоціація міст України також заявила про недопустимість дій державних органів, якими блокується діяльність інвесторів та інвестиційних компаній у територіальних громадах.

Cадовий додав, що справа проти ньго не має жодного сенсу. "Земля є власністю громади міста Львова, і жодного збитку державі не нанесено. Навпаки: є плюс у тому, що залучений інвестор, а 52 млн поступило у бюджет міста і сплачуються податки. Те, що ця справа є знаковою для держави, — це правда. До неї треба бути максимально уважними, висвітлювати з усіма деталями, бо йдеться про залучення інвестицій в нашу державу", - сказав він.

"Будемо сподіватися, що в апеляції всі претензії прокуратури будуть зняті. Я проситиму, щоб не було ніякої застави. Хочу вірити, що апеляційний суд прийме рішення, з яким ми погодимось. Готуємо з адвокатами документи", — зазначив міський голова.

Мер також наголосив на тому, що компанія-інвестор СТР, яка придбала земельну ділянку для будівництва індустріального парку, вже облаштувала 97 індустріальних парків у 7 країнах світу. Таким чином, роботу отримало понад 70 тис. людей. "У нас у Львові планується створення орієнтовно 50 виробництв. Інвестиція — близько 100 млн євро. Треба дати можливість компанії СТР працювати", — додав він.

Офіційну підозру прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури  (САП) вручили міському голові Львова Андрієві Садовому минулого тижня. Про це він сам гордо повідомив у відеозверненні на своїй сторінці у "Фейсбук". За його словами, справа стосується продажу землі: у 2015 році Львів на відкритому інвестиційному конкурсі залучив інвестора компанію CTP, яка за 54 млн гривень придбала земельну ділянку, щоб  збудувати індустріальний парк. Мер скромно не уточнює, що за даними прокуратури земельна ділянка, яку місто продало, розташована не зовсім у Львові, точніше, зовсім не у Львові.

Прес-служба (САП) повідомила офіційні деталі вручення підозри. Зокрема уточнюється, що 21 листопада  прокурори САП повідомили про підозру посадовим особам Львівської міської ради, зловживання яких під час операцій із земельними ділянками, що розташовані на території Рясне-Руської сільської ради Львівської області, завдали збитків громадянам та державі на суму понад 93,5 млн гривень.

Ще у 2015 році до правоохоронних органів звернулись понад 60 громадян із заявами про незаконне відчуження належної їм землі. Під час розслідування цих фактів встановлено та підтверджено висновками експертів і спеціалістів, що, дійсно, понад 23,49 га земель були продані за договором купівлі-продажу посадовими особами Львівської міської ради в порушення вимог чинного законодавства без аукціону за заниженою вартістю, як землі промисловості.

Крім того, з’ясувалося, що продана земельна ділянка взагалі не належить територіальній громаді міста Львова, а фактично належить до земель Рясне-Руської сільської ради Львівської області, як земля сільськогосподарського призначення.

Нині посадовцям інкриміновано вчинення корупційного злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України, тобто організація зловживання та зловживання владою або службовим становищем, а саме умисне в інтересах третіх осіб використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам.

Нагадаємо, прес-служба міськради Львова у грудні 2018 року повідомляла, що у місті відновлено будівництво індустріального парку у Рясне. "Львівська міська рада спільно з нідерландською компанією-інвестором CTP повернулись до роботи над будівництвом індустріального парку на у Рясному-2", - зазначалось у повідомленні. 

Додамо, що ще у 2016 році Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо продажу землі під індустріальний парк у Рясному-2. У зв'язку із цим у мерії кілька разів проводили обшуки та викликали на допит міського голову. Наприкінці минулого року Садовий заявив, що зараз усі претензії прокуратури зняті.

"Є чітка державна позиція — не дати Львову збудувати індустріальний парк. Після того, як Генпрокуратура почала кримінальне провадження та почала викликати власників і моніторити весь цей процес, інвестор прийняв рішення призупинити свої дії, а за цей час збудував дуже великий і потужний парк в Румунії. Зараз суд скасував усі ті претензії Генпрокуратури, і CTP активно взялась до роботи", – говорив тоді міський голова.

Будівництво індустріального парку у Рясне одразу поросло скандалами, про які, втім, у Львові уже всі забули. Зараз цю справу намагаються відновити. Якою буде історія далі – покаже час.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme