Політичний карантин: Що і чому (не)зробив Козицький на Львівщині

Голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький відзначає символічний ювілей перебування на посаді

Ігор Заболотний

Напередодні, 15 травня, голова Львівської ОДА Максим Козицький відзначає символічний політичний ювілей: виповнюється сто днів з часу його перебування на посаді очільника області. Depo.Львів спробує проаналізувати і пояснити, що вдалось, а що не вдалось зробити губернатору за цей час.

Фактично, основний час перебування Козицького на посаді збігся із часом запровадження карантину та усіх заходів, пов’язаних із боротьбою з коронавірусною інфекцією на Львівщині. Саме на це можна і списати фактично повну відсутніть роботи обласної державної адміністрації на усіх інших, крім COVID-19, напрямках.

За 100 днів Козицькому вдалось призначити двох нових заступників голови ОДА – Андрія Годика та Юрія Бучка, а також кількох директорів департаментів обласної державної адміністрації, які його його людьми і наближеними до родинного бізнесу. Фактично, цих заступників як ніхто не знав у області, так і надалі не знає. Й нічим ні поганим, ні добрим вони не відзначились.

Решта три заступники голови ОДА залишились Козицькому у спадок – Юрій Холод, якого називають "смотрящим" із Києва, Тарас Грень, який працює у ОДА ще з часів багаторічного керівника ОДА Олега Синютки (і зважаючи на свого лобіста може "пережити" ще не одного голову ОДА) та Іван Собко – друг самого Козицького та політичний друг партій "Самопоміч" та "Батьківщина".

Фактично, будь-яка робота та вплив на політичне життя Львівщини заступників Козицького дуже мінімальні – вони що є, що їх немає. Лише нещодавно заступники, та й сам Козицький, почали хоча б їздити у райони й ознайомлюватись із реальним життям області поза кабінетами на вулиці Винниченка.

Натомість два "старих" заступники голови ОДА уже встигли вляпатись у скандали. Тарас Грень – у осоромився із так званими "50 злотими". Йдеться про ситуацію із платним перевезенням українців на пункті пропуску "Корчова" у Польщі в пункт пропуску "Краковець" в Україні. Там немає пішого переходу й людям, щоб перетнути 200 метрів нейтральної зони між Україною та Польщею доводилось трамбуватись у автобуси й платити гроші. До слова, на пункті пропуску "Чоп" на Закарпатті така послуга обходилась лише у 50 гривень, а на Львівщині вирішили "заробити".

Другий "старий" заступник Козицького використовує свою посаду задля задоволення власних політичних амбіцій. Скажете - та усі так роблять. Може і так, але не всі роблять це нагло й демонстративно. Школа у селищі Брюховичі біля Львова будується за державні кошти, а дехто  нагло на цьому піариться. Навіщо у цьому селищі така велика школа - так і залишається таємницею для усіх.

Керівників районних державних адміністрацій за період Козицького на Львівщині ще не міняли взагалі. Але голові схоже, не до районів. РДА працюють "автономно", по накатаній за старим-добрим принципом "Сидимо тихенько, поки нас не чіпають".

Слід згадати, що відзначився Козицький хіба повним провалом комунікації із журналістами. Добитись адекватної інформації від Львівської ОДА про той самий коронавірус – ще той квест. Прес-службу Козицького очолює Дар’я Бавзалук, яка сама себе назвала "львівською Мендель". Власне, як назвала – так і працює.

Радником ж Козицького з питань ЗМІ є відомий на Львівщині журналіст Андрій Болкун, який, схоже, теж не помічає проблем у комунікації ОДА з представниками ЗМІ. І поки всі заклопотані карантином через пандемію губернатор теж не робить з цього проблеми.

Якщо подивитися які розпорядження видавалися за цей час, то в основному вони стосуються земельних питань. Що ще зроблено у області за час Козицького? Та більше, власне, й нічого. Здавалось би, зробити менше за попереднього голову Львівської ОДА Маркіяна Мальського ще не скоро комусь з губернаторів вдасться, але чекати довго не довелося. Все це, повторимось, можна списати на коронавірус. Поки що можна.

Читайте також:

Що відомо про голову Львівської обладміністрації Максима Козицького.

Кінець епохи Мальського: Як Львівщина скупо підсумовувала 2019 рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів