Як "Самопоміч" ігнорує Садового на Львівщині
Миколаївська "Самопоміч" не підтримала вивезення сміття зі Львова
Депутати партії "Самопоміч" не хочуть, щоб "найкрасивіше європейське місто України" очистили від сміття. Поки Львівський міський голова Андрій Садовий у понеділок терміново збирає позачергове засідання міської комісії з питань територіально-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де вкотре кричить про блокаду, депутати від його партії у районах та містах області не хочуть ганьбитися перед громадою й не голосують за прийом львівського сміття.
Такий випадок уже вдруге має місце у місті Миколаєві на Львівщині. Тут місцеві активісти, за участі депутатів від "Свободи", виступили проти того, щоб приймати відходи зі Львова.
І вже вдруге, "за" прийом львівського сміття не голосують депутати від партії Андрія Івановича.
Це свідчить, у першу чергу про слабку дисципліну у партії "Самопоміч". Тобто навіть партійці Садового не хочуть просувати його ідеї щодо "очищення Львова від сміття". І все це відбувається в той час, як сам Садовий в ефірі телеканалу "112 Україна" натякає, що ті, хто "блокує вивезення сміття" зі Львова є "нелюдами". Виникає питання: чи зможе він сказати це "в очі" своїм однопартійцям з Миколаєва.
"І це є знущання над людьми, над львів'янами. Я ще раз звертаюся до тих, хто це задумав, якщо ви маєте претензії до мене особисто, до "Самопомочі": будь ласка, карайте мене, арештовуйте, порушуйте справи кримінальні, але не рухайте простих людей, бо у нас 8,5 тис. тонн сміття лежить на землі, його банально нема куди вивезти", - розповідав телеглядачам Садовий. Казав, що ось-ось почне будувати сміттєпереробний завод. А в тому, що завод досі не збудувати, винні всі, хто завгодно, тільки не сам мер Львова.
Тим часом, за даними джерел Depo.Львів, голодування Олега Березюка теж не випадкове. Наші джерела стверджують, що дуже скоро ми побачимо розкол між Березюком і Садовим. Начебто Березюк розуміє, що Садовий дуже скоро втопиться у власному смітті, а тому потрібно рятувати свою політичну кар'єру на всеукраїнському рівні.
Будувати завод мають намір і у Львівській ОДА. Вже скоро у багатьох районах області пройдуть громадські слухання щодо можливості побудови сміттєпереробних комплексів. У ОДА запевняють: їх буде мінімум три, а можливо, навіть і п'ять.
Тим часом, Садовий і надалі продовжує прикривати власну безвідповідальність, кажучи, що питання поводження з ТПВ - це є питанням держави, а не місцевої влади. "На сьогоднішній день в державі нема відповідної стратегії", - гордо заявив він. Але мер Львова забуває, що вивезення відходів з міста Львова - виключна компетенція виконавчих органів Львівської міської ради. А головна причина того, що сміття зі Львова не вивозять у тому, що Садовий не вміє або хоче спілкуватися з місцевими громадами області.
Мер Львова не їздить до місцевих громад, щоб домовлятись про прийом львівського сміття, а натомість постійно бере участь у телеефірах, де розповідає про те, як його "блокують".
Нагадаємо, депутати Миколаївської міської ради уже визнавали рішення міської ради щодо прийому сміття зі Львова нечинним. Тоді також навіть депутати від "Самопомочі" не голосували за те, щоб Миколаїв приймав сміття зі Львова.
"На 26-й позачерговій сесії 7-го скликання Миколаївської міської ради депутати проголосували за скасування рішення виконкому про прийом сміття зі Львова на полігони району. "За" проголосували 16 депутатів із 22 присутніх", - повідомляв депутат Миколаївської міськради Михайло Галущак.
Раніше жителі Миколаєва на громадських слуханнях проголосували за розірвання угоди, яка була підписана міським головою Андрієм Щебелем про прийом Миколаєвом щоденно 120 тонн львівського сміття.
На Львівщині регулярно протестують проти сміття Садового. У самому Львові через сміття загорівся ринок. На дорогах Львівщини вимагають встановити відеокамери, щоб вберегтися від сміття. Навіть Мер Борислава відмовив Садовому в його проханні.
Тим часом, правоохоронці розслідують привласнення коштів, які виділялись на компенсацію вивезення ТПВ зі Львова. У Львівській обладміністрації підозрюють, що внутрішні сили у Львівській міськраді зацікавлені, щоб сміття зі Львова не вивозилось.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів