Перспективний план Дрогобиччини має бути затверджений 25 жовтня

Дискусії щодо меж можна буде проводити в процесі об’єднання

Варіант проекту Перспективного плану спроможних територіальних громад Дрогобицького району на сім громад (Дрогобицька, Бориславська, Трускавецька, Меденицька, Східницька, Підбузька та Гаївська) є найбільш прийнятний на даний час, а також чи не вперше знайшов підтримку в основних представників місцевої управлінської еліти. Про це у Фейсбуці повідомив експерт Степан Рудницький, пише Depo.Львів.
4 жовтня на засіданні профільної комісії спостерігався чи не найбільший пік консолідації місцевої виконавчої та представницької влади.
І лише окрема позиція представників від м. Трускавця та дискусійна пара м. Стебник – Болехівська сільська громада заставили членів комісії засумніватися та перенести слухання Дрогобиччини на період між пленарними засіданнями 11 та 25 жовтня.
"Яка причина провалу 4 жовтня та як виправити ситуацію? В першу чергу проведена недостатня робота з депутатами всіх рівнів. Дрогобиччина фактично є одним виборчим округом до Верховної Ради України і має свого депутата Богдана Матківського. Його не залучено до такого важливого питання перспектив розвитку регіону на роки. Від Дрогобиччини обрано 8 депутатів облради: Грицик Ольга, Задорожний Михайло, Качмарик Ярослав, Ковч Андрій, Масний Василь, Нестор Юрій, Балицький Олексій, Чебаненко Олександр, з яких два члени профільної комісії (Задорожний Михайло та Масний Василь)", - пише експерт.
З його слів, найбільше з присутніх: (Грицик Ольга, Задорожний Михайло, Качмарик Ярослав, Масний Василь) був "у темі" Задорожний Михайло.
Як з’ясувалося Масний Василь отримав варіант на 7 громад лише на засіданні комісії. Очевидно, що необхідно звести в "один кулак" позицію нардепа та депутатів облради.
Щодо позиції по місту Трускавцю. Очевидним є те, в чому єдині всі сторони дискусії: Трускавецька ОТГ має бути в Перспективному плані.
Дискусії щодо меж можна буде проводити в процесі об’єднання, адже після прийняття законопроекту "про олійну пляму" (№3638/№3639) відмова однієї-двох сільських громад з Перспективного плану не стане перепоною до набуття всіх повноважень Трускавецької ОТГ. Вселяє надію теж активна робота Трускавецької влади з сусідніми сільськими громадами.
Щодо Гаївської громади та Стебника. Очевидно, що не вирішення питань визначення межі міста Стебника та села Болехівці не має бути штопором децентралізації. Болехівчани не хочуть об’єднуватись з містом Стебником та Дрогобичем, а в 2015 році подавали пропозиції щодо об’єднання з Верхніми та Нижніми Гаями.
Окрім того, слід згадати, що в 1934-1939 роках функціонувала сільська ґміна Нойдорф Дрогобицького повіту Львівського вооєводства Польської республіки в складі: Болехівців, Верхніх Гаїв, Нижніх Гаїв, Нойдорф (нині Нове село), Почаєвичів та Раневичів. Тому питання спірних меж треба винести за дужки моделювання спроможних територіальних громад.
"Отже є всі передумови схвалення Перспективного плану спроможних територіальних громад Дрогобицького району в складі 7 громад Комісією з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури (між 11 та 25 жовтня) 20 жовтня та на пленарному засіданні Львівської обласної ради, яке відбудеться 25 жовтня", - переконаний Степан Рудницький.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme