ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Перша українська дейзі-бібліотека поповнилась

Тут тепер збільшилось до 11 навчальних посібників та підручників
Depo.
14 серпня 2015 14:55
ФОТО: depo.ua

Про це пише кореспондент Depo.Львів із посиланням на Львівську міську раду.

Незабаром завершується проект "Перша українська дейзі-бібліотека". Протягом червня-липня 2015 року четверо дикторів озвучили 11 навчальних посібників та підручників для вищих і середніх навчальних закладів.

В межах проекту декілька переселенців із зони АТО, зареєстрованих у Львівському міському центрі зайнятості як безробітні, долучились до начитування літератури для незрячих учнів і студентів.


"Аудіювання літератури такого ґатунку вимагало від дикторів творчого підходу, адже доводилось не лише читати друкований текст, але й грамотно описувати зображення, таблиці, схеми і т.д.

Загальна тривалість аудійованого в межах проекту матеріалу сягнула понад 146 годин звучання, хоча первісно планувалось озвучити лише 100 годин готового матеріалу", - розповіла керівник проекту "Перша українська дейзі бібліотека" Оксана Потимко.

Виготовлені аудіопідручники для 5-го класу та кілька посібників для історичного й юридичного факультетів. Зараз триває робота над конвертацією цих книг у формат daisy, який забезпечить незрячим користувачам швидкий доступ до будь-якого пошукового елемента (сторінки, розділу, параграфа, завдання, примітки тощо). Над цим етапом проекту працюють декілька повністю незрячих фахівців, які пройшли навчання у Швеції на базі академії "Svefi". Конвертацією літератури у формат daisy займаються працівники "Ресурсного центру" Львівської політехніки.

Ідею створення адаптованої книги у спеціальному, зручному автори проекту поширили в 16-ти областях України протягом травня-липня 2015 року. У вересні промоція ідеї продовжиться в інших обласних центрах України.

Список включатиме як навчальну, так і художню літературу. Однак, потреба в навчальній літературі для незрячих користувачів є надто гострою, особливо якщо брати до уваги критичну нестачу або повну відсутність книг шрифтом Брайля.

Більше новин про досягнення львів'ян читайте на Depo.Львів