Найсильніша людина планети Павло Кордіяка: "Перша порада молоді – ходити в зал. Друга – займатися з тренером"

Львів’янин став найсильнішою людиною світу і отримав право брати участь у найпрестижніших міжнародних турнірах. Однак на шляху до мрії  не все було так просто

Орислава Мілян
Журналіст Depo.Львів
Найсильніша людина планети Павло Кордіяк…
Фото: prolviv.com

Днями усіх українців потішила звістка, що наш земляк, 26-річний львів’янин Павло Кордіяка здобув перемогу на світових Іграх стронгменів. Львівський силач привіз із США омріяну перемогу, ставши найсильнішою людиною планети. Взявши першість на турнірі, Павло не тільки підтвердив свій титул одного з найсильніших чоловіків світу, а й в кваліфікувався у професійний дивізіон світового стронгу і отримав право брати участь у найпрестижніших міжнародних турнірах.

Однак, на шляху до мрії було чимало перешкод: зокрема спортсмена не впустили на літак і щоб добратися до місця проведення змагань, потрібно було ввімкнути кмітливість. Про дорогу до Америки та шлях до успіху – у ексклюзивному інтерв’ю Павла Кордіяки для Depo.Львів.

Павле, вітаємо із важливою перемогою. Як воно, відчуття бути найсильнішим?

– Приємне відчуття, хоча й до кінця ще сам його не усвідомив. Надто вже непростим був шлях до перемоги. У деяких вправах я не дуже задоволений результатом – є над чим працювати. Найбільше у підготовці завадила зміна часу, зміна клімату. Але це технічні моменти. Головне – переміг. Бо якщо порівнювати зі спортом, то це як виграти "золото" на олімпіаді. Приємно, але попереду ще багато роботи.

Ви кажете про проблеми із підготовкою. В чому вони були?

– По-перше, перед іграми я був травмований. І після відновлення просто залишалося реально мало часу для підготовки. По-друге, були проблеми із видачею візи. До останнього я не знав, чи летітиму до США, бо, власне, паперові справи заважали повноцінно готуватися до конкурсу. Щоб ви розуміли, візу я отримав буквально за декілька днів до поїздки. Але це виявилися не всі проблеми. Нас просто не впустили на літак.

Як так?

– За день до нашого вильоту змінилися правила в’їзду. Раніше була інформація, що до США можна буде прилітати із візами з 1 листопада. Оскільки у нас був виліт 7-го, тож ми ніяк не думали, що щось може змінитися.  Але чомусь цю дату перенесли рівно на тиждень, тож вилетіти  до США ми могли б лише 8 листопада. Один день різниці, і все шкереберть. Прибувши на летовище, нам повідомили, що на літак до Америки ми не сядемо. Однак так просто здаватися ми не звикли. І почався наш довгий шлях до турніру. Спершу ми полетіли у Варшаву, потім – у Краків, потім полетіли у Чикаго, де пробули два дні. Звідти – в Орландо, а потім на таксі півтори години вже до міста, де проводили змагання. Ціла кругосвітня подорож.

Павло Кордіяка став найсильнішою людиною планети

Павло Кордіяка – найсильніша людина планети / Фото: управління молоді та спорту Львівської ОДА

Який головний приз цих змагань і чи це перша така велика ваша перемога?

– Головного призу як такого немає. Головне – це кваліфікація у Суперлігу. Аби туди потрапити, власне, і потрібна була лише перемога. Раніше я вигравав чемпіонат світу, але лише в окремій вправі. Це було моє досягнення. А минулоріч я виграв змагання стронгменів в Україні.

Завжди знали, що хочете буди сильним? Чи якась подія у вашому житі підштовхнула до цього?

–  Ці бажання почали проявлятися у підлітковому віці. Я завжди вважав, що чоловік має бути всебічно розвинений. Особливо це стосується фізичного вигляду. Я займався спортом усе життя. Але у 17 років я почав тренуватися у залі. Помітив, що у мене доволі швидко збільшується вага, тобто є усі задатки, аби продовжуючи тренування, мати гарний результат. А у той час два моїх товариша починали займатися спортом активніше, і власне вони почали займатися стронгменом.  Саме друзі запропонували спробувати, і мене затягнуло.

Павло Кордіяка - найсильніша людина планети

Павло Кордіяка був переможцем найпрестижніших українських турнірів / Фото: strongman.org.ua

Починаючи із 17 років спорт став для вас головним у житті?

– Не зовсім. Паралельно я навчався. Я за освітою – фізичний терапевт, навчався у Львівському університеті фізичної культури. Тож спорт йде зі мною по життю.

Стронгменом можна заробити чи все ж це більше хоббі?

– Я працюю на роботі, а стронгмен – це як друга робота, але яка не приносить поки що грошей. В Україні цей спорт не підтримується жодним чином, і це не надто добре.

Насправді гарне тіло зараз серед молоді культивується. В соцмережах і в житті. Що б ви порадили хлопцям 15-16 років, які хочуть також гарно виглядати?

– Перше – це ходити у зал. Друге – ходити у зал і займатися з тренером. Це дозволить убезпечити себе від зайвих травм та зберегти здоров’я.  На початках потрібно розвивати головні групи м’язів, це допоможе згодом досягти цілей. Тобто не робити ті помилки, які робив я: брав некомпетентного тренера через що отримував травми. Власне, я отримав серйозну травму спини, яку, щоправда, вже зараз не відчуваю, але вона заважала мені йти вперед і розвиватися.

Яка вага оптимальна для стронгмена?

– Насправді, чомусь у нас такий дивний стереотип склався, що стронгмени повинні бути грубі і пузаті дядьки. Це правило прижилося у нас після того, як із стронгменом асоціювали Василя Вірастюка. Але насправді це не так. Зараз уже такого нема. Стронгмен у теперішньому образі – це більше про атлетів. Атлетизм – головне. А ще – природні м’язи. Раніше стронгмени були у більшій своїй мірі пауерліфтерами, але так вже не є. Зараз спершу це легка атлетика, потім – важка атлетика, а вже тоді – пауреліфтинг. Маємо розвивати не лише силу, але функціональність, витривалість.   

Чи маєте ви якийсь особливий раціон у їжі, дієту? Що можна їсти, а що – ні?

– Дієта, у моєму випадку, це про баланс вуглеводів, білків і жирів. Тобто це не просто дієта, а, швидше, збалансоване харчування. І головне – їжа має бути якісна. Можна ж купити дешевих макаронів, а вони не підуть у користь. Це як з автомобілем – заправиш неякісним пальним, і він далеко не поїде. Так само і тут. Вуглеводи – це гречка. А також, хороше м'ясо, індичка. Моя дружина готує всі страви для збалансованого харчування.

Павло Кордіяка - найсильніша людина планети

Павло Кордіяка з дружиною / Фото: Сила спорту/Facebook

До речі, як дружина вас підтримувала перед змаганнями?

– Моя сім’я і найближчі друзі дивилися усі змагання онлайн. Мій кращий друг – він також стронгмен, приходив до мене на тренування, дивився зі сторони, як я і що роблю, допомагав тренуватися. В останній тиждень перед змаганнями дружина мене розвантажила від домашніх обов’язків. І навіть дозволяла поспати в обід. Кохана намагалася тримати тишу у квартирі, лиш би я відпочивав та відновлювався. Бо якщо поєднувати тренування із роботою, то це доволі складно.   

Як взагалі проходить ваш день?

– Я тренуюся шість разів на тиждень по 2-3 години. І вихідний у мене не завжди співпадає із вихідним на роботі.

Які плани на наступний сезон, коли наступні турніри?

– Наразі я готую документи на британську візу, і тоді будемо складати графіки на наступний сезон. Найчастіше змагання стронгменів проходять у Великій Британії та США. Власне, наступна зупинка – зліт найсильніших людей світу. Це буде на початку літа. Це мій наступний рубіж.

Довідка. Офіційні ігри стронгменів – своєрідний фестиваль сили, який збирає сотні найкращих спортсменів-стронгменів і стронгменок з 22 країн. Цьогоріч спортсмени позмагались за титул найсильнішого у світі в дев’яти різних дивізіонах.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme