ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Пам'ятник Небесній Сотні встановлять в центрі Львова

Ідея пам'ятника належить сестрі Надії Савченко Вірі
Depo.
1 жовтня 2015 13:45
ФОТО: depo.ua

Це рішення озвучив головний архітектор Львова Юліан Чаплінський на сесії міської ради, пише Depo.Львів.

У Львові встановлять пам'ятник Небесній Сотні, ідея якого належить сестрі Надії Савченко Вірі. Жінка запропонувала облаштувати на вул. Кривоноса пішохідний міст як символ єднання українців.

Попередньо обговорювалось встановлення пам'ятника Небесній Сотні на Сихові. Там на проспекті Червоної Калини навіть встановили макет пам'ятника, не погодивши з відповідними службами.

"Щодо пам'ятника на Сихові, то підкреслю, що міськрада не має нічого проти вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні окремими громадами міста, однак було б непорядно встановлювати пам'ятник в котромусь із мікрорайонів. Чому тоді не на Левандівці, скажімо? Усі ці питання щодо неможливості встановлення такого пам'ятника на Сихові було ґрунтовно обговорено з представниками громадськості мікрорайону", - зазначив головний архітектор Юліан Чаплінський.

У Львові провели конкурс на ідею вшанування загиблих героїв. І у ньому перемогла ідея Віри Савченко зі створення пішохідного моста у Львові в пам'ять про Небесну Сотню на вул. Кривоноса.

Наступним кроком, за словами Юліана Чаплінського, буде проведення конкурсу на найкращий проект такого моста.

Нагадаємо, у листопаді 2014 року Львівська міськрада оголосила конкурс на кращу ідею чи концепцію з вшанування пам'яті Героїв Майдану "Небесна Сотня". 21 листопада 2014 року на просп. Червоної Калини навпроти кінотеатру Довженка на Сихові незаконно встановили макет пам'ятника Небесній Сотні. За кілька днів його демонтували.

Більше новин про пам'ятники Небесній Сотні на Львівщині читайте на Depo.Львів.