В.о. голови проти людини Палиці: Основні кандидати на посаду мера Луцька

Місто понад три роки жило без міського голови, але кандидат, готовий протистояти нинішньому фавориту, так і не з’явився

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
В.о. голови проти людини Палиці: Основні…

Вибори мера Луцька Верховна Рада мала призначити ще на початку 2017 року, адже 3 лютого помер міський голова Микола Романюк, якого підтримував Блок Петра Порошенка. Проте понад 3 роки місто жило без мера. Однією з причин відсутності формального рішення депутатів місцевий політикум називав  відсутність прохідної кандидатури на це місце у партії Порошенка. Проте вічно так тривати не могло і 25 жовтня разом з іншими містами Луцьк таки отримає міського голову. Depo.Львів проаналізував, хто може претендувати на перемогу в обласному центрі.  

В місті майже не сумніваються, що у другий тур потрапить радник Луцького міського голови, головний юрисконсульт фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" Ігор Поліщук, висунутий на посаду мера від від партії "За майбутнє". Він був секретарем Луцької міської ради у 2017 році і навіть кілька місяців в.о. Луцького міського голови. Ба більше, він і зараз фактично керує містом, незважаючи на посаду, яку формально обіймає. Деякі центральні ЗМІ і зараз, буває, помилково називають його міським головою Луцька, хоча формально посаду в.о. міського голови має інша людина – Григорій Пустовіт з "Батьківщини". Але саме Поліщука фактично піарить прес-служба міськради та її предстаники, і саме він частіше буває на усіх офіційних заходах, ніж його номінальний шеф.

Про Поліщука відомо небагато. У 2005–2010 роках він навчався на юридичному факультеті Київського університету МВС, який закінчив із відзнакою. У 2010–2011 роках – помічник адвоката. У 2011–2013 роках навчався на заочному відділенні магіcтратури Національного університету "Юридична академія імені Ярослава Мудрого" у Києві. З 2012-го – головний юрисконсульт Благодійного фонду "Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк" (нині Фонд "Тільки разом"), юрист громадської приймальні народного депутата України Ігоря Палиці.

З серпня 2013 року – депутат Луцької міської ради від виборчого округу № 10, член депутатської групи "Новий Луцьк". На місцевих виборах у 2015 році вдруге став депутатом Луцької міської ради, балотувався за списками партії "Українське об'єднання патріотів – УКРОП". Голова фракції "УКРОП" у Луцькій міській раді. 

У 2017 році, коли Палиця, завдяки перебіганням депутатів з однієї фракції у іншу, отримав більшість у Луцькій міськраді і досяг відставки секретаря і в.о. мера Луцька, представниці "Самопомочі" Юлії Вусенко, саме Поліщук спочатку отримав крісло в.о. мера. Сталося це 29 березня 2017 року. Проте, коли "запахло смаженим", бо при поваленні секретарки не було формально дотримано процедури, команда УКРОПу вирішила провести рокіровку і зробила секретарем представника "Батьківщини", який насправді також вважався і вважається представником Ігоря Коломойського. А Поліщук 3 липня 2017 року склав повноваження секретаря.

А от хто потрапить у другий тур з Поліщуком спрогнозувати важко, бо у кількох інших кандидатів популярність серед виборців майже однакова. Перш за все, можна згадати Романа Бондарука, який ніби є кандидатом від "Слуги народу", але ніби і не є. Адже, незважаючи на те, він успішно пройшов етапи погодження, в тому числі спецперевірку, і був визначений кандидатом від "зеленої" партії на посаду Луцького міського голови, згодом його прізвище зникло зі списку кандидатів в мери від партії.

Бондарук з 2000 по 2006 рік навчався у Волинському державному університеті імені Лесі Українки отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Фінанси" та здобув кваліфікацію магістра з фінансів.  У жовтні 2010-го обраний депутатом Луцької міської ради за списком ВО "Батьківщина". Був членом фракції партії, заступником голови постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру, згодом – членом комісії з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження. Такод входив міськвиконком Луцької міської ради. З 2007 року і до теперішнього часу є Головою правління КП "Промбуд–6".

Інший можливий суперник Поліщука у другому турі – вже згадана Юлія Вусенко, яка цього разу вирішила пов’язати своє майбутнє з "Європейською Солідарністю". 38-річна кандидатка була секретарем Луцької міської ради у 2015—2017 роках. Тоді вона стала депутатом від "Самопомочі". Вусенко  кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Східноєвропейського національного університету в Луцьку.

З 2015 по 2 березня 2017 року – секретар Луцької міської ради. У лютому – березні 2017 року – т.в.о. Луцького міського голови. Поновилася на посаді секретаря міськради за рішенням суду, але 6 липня 2017 року, коли депутати Луцької міської ради виконали судове рішення, того ж дня вони повторно проголосували за її звільнення. Розлучена. Виховує двох дітей – Юстину та Тимофія.

Також на вихід у другий тур може претендувати кандидат від партії "Голос", ексмер міста Богдан Шиба, який керував обласним центром Волині впродовж 2006-2010 років. За чутками, у 2010 році втратив посаду мера через домовленості  представників двох  груп – "Континіуму" і "Привату", які за підтримки правлячої на той час Партії регіонів, посадили в крісло мера свою людину. Шибі 58 років, він є уродженцем Радехова (Львівська область).

У 1978–1979 роках працював слюсарем у радгоспі імені Б. Хмельницького (с. Корчин Радехівського району Львівської області). У 1979-му поступив на навчання, а у 1984-му закінчив архітектурний факультет Львівського сільськогосподарського інституту за спеціальністю Архітектура та планування сільських населених місць, кваліфікація –архітектор.

З лютого 2005-го по квітень 2006-го працював першим заступником голови Волинської обласної державної адміністрації. З квітня 2006 рого по листопад 2010 року – луцьким міським головою. 31 жовтня 2010 року обраний депутатом Луцької міської ради за списком партії "За Україну!".

Тричі — у 1990, 1994, 1998 роках – обирався депутатом Волинської обласної ради. З 1999 по 2002 рік був головою Національної ради Демократичної партії України. Згодом був в рядах партії "Наша Україна". Потім, по травень 2008 року був членом ВО "Батьківщина".Далі довгий час залишався безпартійним. 4 липня 2012 р. став членом політичної партії "Фронт Змін", а потім знову був у "Батьківщині".

Більшість місцевих експертів стверджують, що практично без різниці, хто потрапить у другий тур із Поліщуком, адже у його патрона дуже міцні позиції у регіоні, тож для забезпечення перемоги ресурсів вистачить.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"