Округ N156: За кого проголосують бурштинокопачі
Двічі поспіль в цьому окрузі виграє представник "Батьківщини"
- Львів
-
1 липня 2018 18:30

Журналісти Depo.ua в рамках проекту "Вибори-2019. Повне оголення" створили електоральну карту виборчих округів. Ми розповідаємо як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції. Все ця інформація - вже у відкритому доступі на порталі ВИБОРИ-2019.
Центр - місто Сарни, Рівненська область
Опис меж: Березнівський, Костопільський, Сарненський райони
Місцезнаходження ОВК – м.Сарни, вул.Ковельська, 9, Будинок дітей та молоді
Кількість виборчих дільниць - 200
Орієнтовна кількість виборців - 169 476
До виборчого округу №156 входять три райони Рівненської області: Сарненський, Березнівський та Костопільський. Виборці цього краю традиційно підтримували представників "Батьківщини", оскільки лідер цієї політичної сили Юлія Тимошенко користується тут неабиякою підтримкою. Принаймні, так було до цього часу.
Характерна особливість цього округу – це переважання сільського населення над міським і голосування на виборах "за свого", - кандидата, який звідси родом, якого тут знають і який встиг гучно заявити про себе. Та найбільша особливість 156 виборчого округу – це бурштинові родовища Сарненського району, де бурштин копають уже багато років. Це означає, що тутешнє сільське населення представлене не самими лише пенсіонерами, які за завичкою ходять на вибори, а й молодими людьми, які працюють на нелегальних копальня. Однак до виборів інтересу вони не виявляють, більше - до власних заробітків. Не дивно, що з-поміж 12-ти претендентів на депутатський мандат у 2014 році був і кандидат від бурштинокопачів приватний підприємець з Клесова, в якому добувають бурштин, Олександр Васильєв. Його висунула Радикальна партія Олега Ляшка. Цей кандидат не приховував, що й сам нелегально добував бурштин, щоправда, тепер це в минулому. Однак навіть ця, здавалося б, вагома для старателів обставина не завела Васильєва у Верховну Раду. Він не потрапив навіть до трійки лідерів, які набрали найбільшу кількість голосів виборців. Тут люблять Юлію Тимошенко.
Довідка: На президентських виборах територіально Україна поділена на 225 округів, кількість яких у регіонах є практично сталою. На парламентських виборах кількість і межі округів постійно зазнавали змін залежно від прийнятої системи виборів та політичної кон'юнктури. Вибори 1994 року відбувалися за мажоритарною системою у два тури. Внаслідок недосконалості закону окремі округи так і не отримали своїх представників у парламенті протягом усієї його каденції. Законодавчу колізію депутати виправили, увівши для виборів 1998 року змішану систему і прибравши сумнівні норми для мажоритарників. На виборах 2002 року, які так само відбувалися за змішаною системою, обриси мажоритарних округів набули вигляду, більш менш відповідного до реального територіального поділу. Вибори 2006-го і дочасні 2007-го пройшли за пропорційною системою, виборчих округів в регіонах стало менше. Повернення до змішаної виборчої системи відбулося після чергової зміни законодавства у 2012 році.
Згідно з даними ЦВК, в межі 156 округу під час парламентської кампанії 2014 і 2012 року входили Сарненський, Костопільський та Березнівський райони. А от в 2007 і 2006 році Сарненський район входив до 157 округу, а Березнівський та Костопільський – до 156-го.
У 1998 році тодішній 156 округ повністю збігався з нинішнім 156 округом й охоплював ті ж самі райони Рівненської області, що й тепер.
Під час президентських виборів 2014 та 2010 років ці райони входили до 158 округу, а в 2004 - до 159 виборчого округу. На президентських виборах 1999 усі три райони входили до складу 156 виборчого округу.
На парламентських виборах 2012 року у цьому окрузі переміг кандидат і незмінний упродовж багатьох років член політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Микола Кучерук з райцентру Костопіль, де він має харчові підприємства, об'єднані під торговельною маркою "Родина".
На вибори 2014 року "Батьківщина" пообіцяла Кучеруку дещо інше й висунула в цьому окрузі іншого кандидата – голову Сарненської районної державної адміністрації, колишнього міського голову Сарн Сергія Євтушка. Його найсерйознішим суперником був колишній однопартієць Олександр Данильчук, який тепер став під знамена партії "Блок Петра Порошенка". Обидві партії розгорнули активну передвиборчу кампанію.
До фінішу Євтушок та Данильчук прийшли з майже однаковим результатом: Євтушок набрав 27,63% або 24 950 голосів виборців, а Данильчук - 27,1% або 24 470 голосів. Третім прийшов самовисуванець Анатолій Остапчук - він набрав 14,4% або 13 005 голосів. За часів президентства Віктора Януковича він працював головою Сарненської райдержадміністрації. Перемозі Євтушка не завадила навіть розповсюджена в Сарнах невідомо ким листівка, в якій про цього кандидата писали, нібито він перебуває у розшуку за скоєння тяжкого злочину, й наводили телефон райвідділу міліції, куди мають звертатися ті, кому відомо про місцеперебування підозрюваного. Інша листівка попереджала про те, що ця особа нібито є рекетиром й наставником кримінального авторитету.
Нічого особливого чи вельми оригінального не було й у передвиборній програмі цього кандидата. Окрім перемоги над агресором, люстрації, подолання корупції, запровадження чесного правосуддя та децентралізації, Євтушок обіцяв організувати належне транспортне сполучення районних центрів з усіма населеними пунктами, відремонтувати дороги та обладнати спортивні майданчики. Обіцяв також врегулювати на законодавчому рівні видобуток бурштину місцевим населенням. Каже, що серед законопроектів та змін до чинних законодавчих актів найактуальнішим для нього протягом останніх років залишалось "бурштинове питання". Утім, воно не вирішене й досі. Чи прагнуть сарненські селяни цього врегулювання? Хто зна. Найбільше ці люди прагнуть добре заробляти, а чи принесе хороші гроші те врегулювання, вони не знають. Ціни на бурштин останнім часом, кажуть, впали, й заробітки уже не ті, що були раніше.
Березнівський та Костопільський райони також входять до 156 виборчого округу, але бурштин тут не видобувають. В останні роки усе більше тамтешніх мешканців виїздить на заробітки за кордон, здебільшого в Росію, Польщу та Чехію. Робочих рук меншає, навіть промислово розвинутий Костопіль став відчувати хронічну нестачу працівників. А разом з тим меншає і виборців. Тож на вибори, як завжди, підуть пенсіонери та ті, хто з тих чи інших причин не може чи не збирається їхати працювати в іншу країну.
Парламентські вибори (межі округу №156) |
||
1998 рік |
Олександр Данильчук - 28,51% |
Володимир Мулява - 18,23% |
2002 рік |
Микола Шершун - 31,53% |
Віктор Данилов - 27,83 % |
2012 рік |
Микола Кучерук - 32,17% |
Микола Шершун - 28,33% |
2014 рік |
Сергій Євтушок - 27,63% |
Олександр Данильчук - 27,1% |
Партії-лідери парламентських виборів (межі округу №156) |
|
1998 рік |
Народний Рух України ( 29.28%) Народна партія (Народна аграрна партія України, Аграрна партія України ) ( 10.12%) Комуністична партія України ( 7.55%) Виборчий блок Соціалістичної партії України та Селянської партії України "За правду, за народ, за Україну!" ( 6.53%) Партія Зелених України ( 5.65%) |
2002 рік |
Виборчий блок політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" ( 54.80%) Виборчий блок політичних партій "За Єдину Україну!" ( 10.63%) Виборчий блок політичних партій "Виборчий блок Юлії Тимошенко" ( 9.91%) Комуністична партія України ( 5.34%) |
2006 рік |
"Блок Юлії Тимошенко" - 29,11% Блок "Наша Україна" - 28,32% Український Народний Блок Костенка і Плюща – 9,74% "Народний блок Литвина" - 7,46% Партія регіонів – 6,09% Соціалістична партія України – 4,77;% |
2007 рік |
Блок Юлії Тимошенко - 49,04% Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 20,85% Блок Литвина – 9,38% Партія регіонів – 9,35% |
2012 рік |
Партія регіонів - 30,0% Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина " – 25,54% "УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка - 13,96% Комуністична партія – 13,18% Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - 10,44% |
2014 рік |
Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 29,73% ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 26,45% Радикальна Партія Олега Ляшка - 9,19% Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 8,25% Об'єднання "Самопоміч" - 7,86% Об'єднання "Свобода" - 5,82% |
Уже зараз очевидно, що Данильчук знову боротиметься за депутатський мандат. Віха депутатства у Верховній Раді у його буремній біографії вже була - з березня 1998 до квітня 2002 року він був нардепом по тому ж округу, оскільки родом він з Березнівського району. За час свого депутатства Данильчук був членом фракції Народно-демократичної партії (НДП), потім – позафракційним, членом групи "Відродження регіонів" та членом фракції партії "Демократичний союз".
Після невдачі на парламентських виборах 2014-го він балотувався і пройшов до Рівненської обласної ради на виборах 2015 року. Нещодавно Данильчука обрали уже 4-им за рахунком головою облради цього скликання. Раніше він уже працював і головою Рівненської облради, тоді – як член партії Юлії Тимошенко, і першим заступником голови. Коли ж Данильчук, який давно мешкає в Києві, знову заявив про своє бажання очолити обласну раду й очолив її, стало зрозуміло, що він уже готується до виборів-2019.
Одержали мандати депутатів облради у 2015 році і його конкуренти по 156-му округу - вже згадуваний Олександр Васильєв, самовисуванка Ксенія Павловська та кандидат від "Народного фронту" Юрій Шарманський. Працює в облраді й колишній нардеп Микола Кучерук.
На парламентських виборах 2002 року Сарненський, Костопільський та Березнівський райони були об'єднані у 157 виборчий округ. Тоді з 31,53% голосів тут переміг Микола Шершун, висуванець виборчого блоку політичних партій "За Єдину Україну!".
156 одномандатний виборчий округ на той час об'єднував місто Кузнецовськ (місто-супутник Рівненської АЕС), Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський та Рокитнівський райони. На виборах 1998 року тут переміг Олександр Абдуллін.
На позачергових виборах Президента у 2014 році Петро Порошенко у Рівненській області набрав 55,46% голосів. За Юлію Тимошенко було віддано 16,06% голосів виборців області. На чергових виборах Президента 2010 року Рівненська область проголосувала за Юлію Тимошенко – за неї було віддано 76,24% голосів.
Президентські вибори (межі округу №156 парламентських виборів) |
||
1999 рік. II тур |
Леонід Кучма - 77,59% |
Петро Симоненко - 16,13% |
2004 рік. III тур |
Віктор Ющенко- 87,2% |
Віктор Янукович - 9,7% |
2010 рік. II тур |
Юлія Тимошенко - 78,32% |
Віктор Янукович- 17,04% |
2014 рік |
Петро Порошенко - 54,02% |
Юлія Тимошенко - 18,37% |
Округ №152: Чи зможе львівський футболіст втретє стати депутатом від Рівного
Округ N153: Чому рівняни голосують за "хапкого прониру на зламаному автобусі"
Округ N154: Чому провалився проект "Ляшко-2".
Округ №155: Атомний "нюанс" і бурштинові особливості багатодітного рівненського Полісся.
Округ N156: За кого проголосують бурштинокопачі.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:20"Укрзалізниця" вносить зміни у рух потягів у Карпатах (ГРАФІК)
- 13:11Ситуація після обстрілу на Львівщині: Жителям Дрогобицької громади радять поберегтися
- 10:11Удар по Львівщині: Триває ліквідація наслідків нічного обстрілу
- 16:34 Голос української гідності: помер дисидент і письменник Ігор Калинець
- 10:54У вигляді козацьких хрестів: У Львові планують уніфікувати поховання захисників ФОТО
- 11:36На Львівщині патрульні збили на "зебрі" 17-річного хлопця (ВІДЕО) Відео
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 09:27На Львівщині всю ніч шукали зниклу 2-річну дитину: Дівчинку знайшли неушкодженою (ФОТО)
- 23:49На війні загинув футбольний тренер з Львівщини
- 15:35Популярні напрямки у літній сезон: Укрзалізниця призначає додаткові поїзди
- 12:25Директор одного з БФ Львова ошукав військових та волонтера на понад 1,3 млн грн
- 12:01У ГУР назвали кількість ракет та дронів, які назбирала росія
- 23:25З Донеччини до Львівщини евакуювали дві сотні кіз унікальної породи
- 20:42Не пережив візиту до ТЦК: На Львівщині помер 50-річний чоловік
- 18:56Львів відвідав наймолодший кардинал у світі Микола Бичок: він родом з Тернополя, але служить у Мельбурні
- 09:20"УЗ" попередила про зміни в русі потягів на Одещині та Львівщині
- 20:10 Українцям дозволили множинне громадянство, але є "вето"
- 22:52"Укрзалізниця" запускає додатковий потяг до Львова на два дні
- 21:31Киянин тричі намагався перетнути нелегально кордон і щоразу потрапляє до рук прикордонників (ВІДЕО) Відео