Округ №87: Чи зможе "рука Саакашвілі" знову стати депутатом від Прикарпаття

Головним претендентом на перемогу є кандидат, який двічі поспіль обирався депутатом в цьому окрузі

Округ №87: Чи зможе "рука Саакашвілі" зн…

Журналісти Depo.ua в рамках проекту "Вибори-2019. Повне оголення" створили електоральну карту виборчих округів. Ми розповідаємо як змінювались межі округів, хто і коли перемагав на окрузі, а головне завдяки чому, які технології застосовувалися, які були успішними, а які – ні. Хто претендує на цей округ на майбутніх виборах та які у них позиції. Все ця інформація - вже у відкритому доступі на порталі ВИБОРИ-2019.

Округ №87

Центр – місто Надвірна

Опис меж – місто Яремче з населеними пунктами Яремчанської міської ради, Надвірнянський район, частина Богородчанського (виборчі дільниці, частина Коломийського районів

Місцезнаходження ОВК – м. Надвірна, вул. Шептицького, 36, приміщення будинку культури Надвірнянського нафтогазовидобувного управління

Орієнтовна кількість виборців – 147 784

Кількість виборчих дільниць – 117

Округ №87 включає в себе місто Яремче з населеними пунктами Яремчанської міської ради, Надвірнянський район, частину Богородчанського і частину Коломийського районів. Округ знаходиться на півдні області в передгірській і гірській місцевості.

Кандидату практично неможливо відвідати всі села, але є проблеми, які об'єднують всі три райони. Відсутність роботи, відсутність інфраструктури і відсутність уваги зі сторони влади. У містах і містечках цих районів проблеми ті ж, що і у селах. Кандидату, який розраховує на перемогу у окрузі N87 важливо налагодити "співпрацю" зі священиками. В селах Івано-Франківщини їх думка часто є визначальною для сільських виборців.

В основному в окрузі голосують за так званих націонал-демократів і чомусь за кандидатів від партії "Воля", яка у квітні 2017 року влилася у "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі. Основна боротьба у 2019 році розгорнеться між Юрієм Дерев'янком, який давно "засіває" в окрузі через свій фонд і кандидатами від існуючих парламентських фракцій.

Довідка: Згідно з даними ЦВК, в межі 87 округу під час парламентської кампанії 2014 і 2012 року входило місто Яремче з населеними пунктами Яремчанської міської ради, Надвірнянський район, частина Богородчанського і частина Коломийського районів. А от в 2007 і 2006 році "надвірнянський округ"мав номер 83. Під час парламентських виборів 2002 року нинішній 87-ий округ наближено співпадав з округом N90, а під час виборів 1998 року з округом N89.

Під час президентських виборів 2014, 2010 років "долинський" округ співпадав приблизно з округом номер 88. В 2004 році приблизно співпадав з округом N90. А на виборах в 1999 році округ теж приблизно співпадав з округом номер 89.

На виборах 26 жовтня 2014 року перемогу на виборах святкував на той час діючий депутат від цього округу, висуванець і член партії "Воля" Юрій Дерев'янко з фантастичним результатом 69,67%.

Друге місце посів голова, Надвірнянської районної ради, член партії "Блок Петра Порошенка" Василь Попович (14,58%). Третім був фізична особа – підприємець, член Політичної партії "Народний фронт" Ярослав Паранюк (9,30%), а четвертою - кандидат від "Правого сектора" Леся Ішин (2,43%). Дерев'янко виграв вибори без особливих зусиль, адже обирався у добре "засіяному окрузі".

Дерев'янко народився у Надвірній (Івано-Франківська область) у 1973 році. Трудову діяльність розпочав у Києві з посади нічного охоронця у офісному приміщенні. Потім зайнявся бізнесом, за зароблені гроші орендував квартиру у столиці і купив "Москвича".

Він розпочав свою політичну діяльність напередодні виборів до Верховної ради, які мали відбутися у березні 2006-го. За словами Дерев'янка, його прихід в політику був пов'язаний з Анатолієм Кінахом, керівником Українського союзу промисловців і підприємців. У 2005-у Кінах запросив ряд молодих підприємців, зокрема Дерев'янка приєднатися до організації. Основною метою своєї діяльності УСПП проголошувала захист бізнесу, що й стимулювало Дерев'янка приєднатися до Союзу.

Для участі у виборах УСПП мала свою політичну силу - Партію промисловців і підприємців України. На виборах до парламенту партія йшла у складі пропрезидентського блоку "Наша Україна", до якого, окрім "промисловців", увійшли ще п'ять політичних сил. Дерев'янко отримав сьоме місце у списку кандидатів від ПППУ. Однак згідно розподілу квот, у блоці він займав 95-те місце. Згідно слів Дерев'янка, він входив до політичної ради партії, але не брав активної участі у передвиборних перегонах. Він більше займався фінансуванням виборчої кампанії.

У 2010 році був обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради як мажоритарний кандидат від партії "Фронт змін". У 2012 Дерев'янко був виключений з фракції "Фронту змін" в обласній раді. Причинами виключення були невиконання рішення про участь у парламентських виборах спільно з партією "Батьківщина" та формування єдиного списку кандидатів на мажоритарних виборчих округах.

На парламентських виборах у жовтні 2012-го кандидат йшов як позапартійний й до 2014-го не приєднувався до жодної з політичних сил. Однак після Революції гідності Дерев'янко, разом із підприємцем і громадським діячем Ольгою Галабалою та правозахисником Олексієм Бонюком, заснував політичну партію "Воля". 19 квітня 2017 року "Воля" об'єдналася з політичною силою Міхеіла Саакашвілі "Рух нових сил", а сам Дерев'янко брав активну участь у прориві Саакашвілі через україно-польський кордон.

У 2012 році перемогу святкував той же Дерев'янко (41,53%), на той час голова благодійної організації "Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев'янка". Перемога була менш переконливою, друге місце посів головний лікар, Солотвинської районної лікарні Івано-Франківської області, член політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода", кандидат від цієї політсили Манолій Піцуряк (38,54%). Третім був Яремчанський міський голова, член Політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка" Василь Онутчак (10,92%). Четверте місце посів кандидат від Партії регіонів, голова Надвірнянської районної державної адміністрації Володимир Калічко (3,04%).

Виграв Дерев'янко в тому числі і за рахунок діяльності благодійного фонду названого на його честь. Наприкінці 2009 був створений Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев'янка, офіційним засновником став Юрій Голляк. За офіційними даними, які поширює сам депутат Фонд займається підтримкою сільських шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, створенням спортивних майданчиків та ремонтом громадських приміщень, концентруючи основну діяльність в районах Івано-Франківської області, що входять до складу 87-го мажоритарного виборчого округу, який представляє Юрій Дерев'янко. Отак в Галичині в часи Віктора Януковича "бабло" перемогло "Свободу".

У 2007 і 2006 році вибори проходили за партійними списками, тому кандидат від округу не обирався. Більшість в нинішньому окрузі №84 отримали відповідно Блок Юлії Тимошенко і "Наша Україна"..

До Дерев'янка в окрузі обиралися теж цікаві персонажі. В 2002 році перемогу святкував на той час народний депутат України, член Народного Руху України, кандидат від Блоку партій "Наша Україна" Роман Зварич (60,90%), який більш відомий, як міністр юстиції в урядах Юлії Тимошенко та Віктора Януковича. Також він відомий тим, що у 1998 році в Радянському районному суді міста Києва на підставі двох доказів його звинуватили як агента ЦРУ. Навесні 2005, будучи міністром юстиції Зварич знов опиняється в центрі скандалу. Він неодноразово відмовляє ГО "Пора" у реєстрації як політичній партії, мотивуючи свою відмову недійсністю значної кількості підписів, зібраних "Порою". В той же час спалахнув скандал навколо брехні Романа Зварича щодо своєї освіти. Після розслідування журналістів, які дійшли висновку, що міністр не має того наукового ступеня, який зазначено у його офіційній біографії. Друге місце посів на той час директор виробничо-комерційного підприємства "ТІМ" Ігор Тимчук - 9,96%. Значну роль у перемозі Зварича зіграла особиста підтримка Віктора Ющенка.

У 1998 році і в 1994 році перемогла на той час народний депутат України, висуванець блоку партій "Національний фронт", співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН), голова ОУН(б) (1991- 2001), перший лідер партії Конгрес Український Націоналістів (КУН), депутат Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань легендарна Ярослава Стецько з результатом 56,36%. За іронією долі друге місце у 1998 році посів такий собі перший заступник голови правління акціонерного товариства закритого типу "Інтергаз" Олексій Івченко, який згодом не тільки стане депутатом, а й замінить Стецько в КУН і прославиться під іменем "Льоша-Мерседес".

Не важко спрогнозувати, що основна боротьба в окрузі на виборах 2019 року розгорнеться між Дерев'янком і кандидатами від влади. Також втрутяться в боротьбу і невдахи виборів 2014 року в цьому окрузі.

Парламентські вибори (межі нинішнього округу №87)

1998 рік

Ярослава Стецько - 56,46%

Олексій Івченко - 10,80%

2002 рік

Роман Зварич- 60,90%

Ігор Тимчук - 9,96%

2012 рік

Юрій Дерев'янко - 41,53%

Манолій Піцуряк - 38,54%

2014 рік

Юрій Дерев'янко - 69,67%

Василь Попович - 14,58%

Партії-лідери парламентських виборів (межі нинішнього округу №87)

1998 рік

Виборчий блок партій "Національний фронт" - 43,00%

Народний Рух України – 13,82%

Народно-демократична партія – 4,93%

2002 рік

Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" - 76,16%

"Виборчий блок Юлії Тимошенко" - 6,31%

2006 рік

Блок "НАША УКРАЇНА" - 53,59%

Блок Юлії Тимошенко - 21,90%

Український Народний Блок Костенка і Плюща – 5,03%

"Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 3,53%

2007 рік

Блок Юлії Тимошенко - 49,40%

Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" - 38,91%

Партія регіонів - 2,78 %

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 2,57%

2012 рік

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" – 38,83%

Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 35,39 %

"УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка - 14,71%

Партія регіонів - 3,67%

"Наша Україна" – 3,21%

2014 рік

Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" - 37,71%

ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" - 17,11%

Об'єднання "САМОПОМІЧ" - 16,89%

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" -9,71%

Радикальна Партія Олега Ляшка – 4,85%

Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" – 4,49%

На позачергових президентських виборах 2014 року більшість голосів в окрузі, як і на всій Івано-Франківщині, набрав Петро Порошенко – понад 60%. Другою була Юлія Тимошенко з результатом 13,76%. Взагалі, Івано-Франківськ та область традиційно голосують рівномірно на виборах глави держави, різниця в округах не відчувається і складає кілька відсотків. На виборах 2010 року більшість була у Юлії Тимошенко – майже 90%. В 2004 майже 97% були за Віктора Ющенка, а у 1999 майже 94% підтримали Леоніда Кучму.

Президентські вибори (межі нинішнього округу №87)

1999 рік. II тур

Леонід Кучма - 93,952%

Петро Симоненко - 3,35%

2004 рік. III тур

Віктор Ющенко- 96,55%

Віктор Янукович - 1,90%

2010 рік. II тур

Юлія Тимошенко - 89,79%

Віктор Янукович- 6,61%

2014 рік

Петро Порошенко - 63,74%

Юлія Тимошенко- 13,76%

Читайте також:

Округ №83: Чи всидить головний "буковелець" у щасливому депутатському кріслі Порошенка

Округ №84: Хто переможе у найбільш непрогнозованому окрузі Прикарпаття

Округ №85: Як брат Шевченка відібрав округ у Насаликів

Округ №86: Чи зможе приборкувач Барни втретє обратися на Прикарпатті

Округ №88: Як "Батьківщина" програє вибори в окрузі, депутатом від якого є Тимошенко

Округ №89: Кого у Верховну Раду делегують гуцули Івано-Франківщини

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme