Експерт пояснила причини низької явки виборців у Львові

Така явка у другому турі виборів міського голови Львова є природньою

Про це сьогодні на прес-конференції заявила керівник Західноукраїнського представництва МФ "Відродження" Оксана Дащаківська, пише Depo.Львів із посиланням на ZIK.

Низька явка у другому турі виборів міського голови Львова засвідчує, що кандидати не можуть достукатися до виборців і сформувати необхідний для них порядок денний.

Вона зазначила, що сама технологія другого туру вводилася для того, щоб збільшити легітимність міських голів у великих містах.

"Раніше, коли не було цієї норми, дуже просто було перемагати у великому місті – треба було роздути список у виборчому бюлетені, ввести велику кількість технічних кандидатів і тоді можна було набрати доволі незначну кількість голосів виборців, деколи для перемоги було достатньо 15% або й ще менше голосів. Щоб цього уникнути і щоб боротися, в тому числі із технічними кандидатами, було введено норму про другий тур. Він дозволяє ще раз зосередити увагу на проблемах міста, визначити пріоритети щодо потреб виборців, більше спілкуватися з громадськістю, більше залучити її до відповідальності за свій вибір і, відповідно, стимулювати наступного міського голову більше працювати з громадою", – пояснила вона.

Тому, на думку Дащаківської, поки що зарано говорити, чи другий тур у Львові був виправданий.

"Треба більше говорити про інше – чому в умовах війни, коли все-таки увага до політики і політичних процесів у суспільстві є достатньо велика, така мала явка. Значить кандидати на міського голову не можуть достукатися до якихось соціальних груп, не можуть знайти того, що ті хотіли би почути, не можуть формувати порядок денний для виборців", – заявила вона.

Також Дащаківська додала – головне, що на відміну від попередніх виборів, коли результати можна було точно передбачити, на цих виборах "інтрига є".

Президент українського фонду "Громадська думка" Володимир Подгорнов висловивдумку, що низька явка у другому турі виборів міського голови Львова є природньою.

"По-перше, багато людей просто не знали про другий тур. Нічого не було зроблено для того, щоб про це нагадати", – сказав він.

Водночас політолог висловив переконання, що потрібно не від другого туру відмовлятися, а відходити від того способу голосування і способу виборів, коли 16 округів у Львові залишися без депутатів.

"Ці 150-160 тис. людей, коли їх думка була проігнорована, прийдуть на вибори? Чи, наприклад, ті люди, які проголосували за певну партію, але ця партія не подолала величезного 5% бар’єру на виборах і її кандидати не пройшли?", – заявив Подгорнов.

Також він додав, що це привід для професійної дискусії, як зробити виборчий закон більш досконалим.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme