Невдале сальто: Львівські хірурги пересадили нерв 12-річному хлопчикові

Дитині спочатку поставили хибний діагноз і п’ять місяців безрезультатно лікували

Мирослава Бзікадзе
Шеф-редакторка Depo.Львів
Невдале сальто: Львівські хірурги переса…
Фото: Перше медичне територіальне об'єднання

Про унікальний випадок, з яким зіткнулися львівські лікарі, розповіли у Першому медичному територіальному об’єднанні Львова. Дитині лікували перелом руки, хоча пошкодженим був нерв. Довелося вдатися до ризикованої аутотрансплантації, передає Depo.Львів.

Ще влітку, бавлячись із братом, 12-річний Юрчик із Львівщини впав на руку. Як наслідок – перелом передпліччя (променевої та ліктьової кісток) з одночасним зміщенням. Такий діагноз поставили йому лікарі та розпочали терапію.  Проте краще хлопцю не ставало, за кілька місяців рука почала втрачати чутливість, пальці затерпати, а один взагалі холонув. У результаті дитина навіть не могла тримати ручку.

Спеціалісти Першого медичного територіального об’єднання Львова, до яких потрапив Юрчик після п’яти місяців безрезультатного лікування, обстежили хлопчика і з’ясували, що у нього не просто перелом, а пошкоджений ліктьовий нерв. А саме він відповідає за рухи руки, відчуття болю, температури. Річ у тім, що гострі кінці зламаної кістки глибоко між м’язами зачепили нерв. Потрібна була термінова його реконструкція.

Однак під час операції виникла проблема – краї нерву були настільки пошкоджені, що відстань між ними не дозволяла його сполучити. Єдиним виходом було проведення аутотрансплантації – пересадки нерву з іншої ділянки кисті, де немає моторних волокон, а тільки чутливі.

"Це складна мікрохірургічна операція. Частинку нерва хірурги взяли з тильної поверхні кисті. З'єднали його з пошкодженими кінчиками, ніби зшили розірвану волосину. Втручання доводилося виконувати із застосуванням високоточного мікроскопа", - кажуть медики.

Попри ризики, операція пройшла успішно. На четверту добу  Юрчик вже почав відчувати нервові імпульси в кінчиках пальчиків, які раніше були нечутливими. І хоча попереду ще тривала реабілітація, великі шанси, що рухливість руки відновиться.

Нагадаємо, у львівській обласній дитячій лікарні "Охматдит" перебуває рекордна кількість пацієнтів із коронавірусом. Найменшому із них немає й місяця. Тож у медзакладі планують розширити  ковідне відділення.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme