На вихідні – зі Львова: Їдемо у Дрогобич

Місто солеварів – завжди прекрасна ідея для одно-дводенної подорожі

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
На вихідні – зі Львова: Їдемо у Дрогобич…
На вихідні – зі Львова: Їдемо у Дрогобич

Дрогобич – місто за 80 кілометрів від Львова, відоме на увесь світ завдяки численними нафтопереробним підприємствам, колись потужному солевиварювальному заводові та дрогобицькій ковбасі. Якщо нафтою тут уже давно не пахне, а сіль виварюють хіба на сувеніри, то смачну ковбасу можна купити й досі. Depo.Львів поїхав на вихідні у Дрогобич і розповідає, що цікавого подивитися у місті солеварів, що скуштувати, а також про те, що неодмінно слід привезти на згадку про це старовинне місто.

 

Як доїхати до Дрогобича: автобусом, поїздами "Київ-Трускавець", "Дніпро-Трускавець" або "Харків-Трускавець" (усі вони мають зупинку у Дрогобичі); електричкою "Львів-Трускавець", або автомобілем. Якщо вибирете останній варіант, то радимо їхати дорогою Львів-Пустомити-Щирець-Меденичі-Дрогобич. Вона значно коротша ніж через Пісочну і Рудники. Автомобілем зі Львова до Дрогобича можна доїхати за годину. А от, якщо поїдете поїздом, електричкою чи рейсовим автобусом, то подорож триватиме більше двох годин.

 

Вартість проїзду електричкою орієнтовно 50 гривень, потягом – від 80 гривень, маршртуткою – від 30 гривень, BlaBlaCar – від 40 гривень.

 

фото будинка у дрогобичі

 

вулиця дрогобича

 

старовинний будинок дрогобича

 

 

Площа Ринок і середмістя 

 

Щоб зрозуміти Дрогобич ним треба погуляти. Без поспіху, без смартфона у руках. Можна з пластянкою кави або чаю. Подорож радимо розпочати з неспішної прогулянки площею Ринок і прилеглими вулицями, а тоді завітати до туристично-інформаційного центру. Тут і мапу, з позначеними на ній найцікавішими локаціями можна взяти безкоштовно, і отримати детальні роз’яснення куди і як швидше дістатися, і цікаві сувеніри купити, і кави поруч випити. А ще тут зберігається ключ від брами, яка веде на дрогобицьку ратушу. І тут, власне, продають квитки на неї. Ціна – 20 гривень.

 

Туристично-інформаційний центр працює на площі Ринок, 1, щодня. У будні – з 9:00 до 18:00, на вихідні – з 9:00 до 17:00. Перерва з 13:00 до 14:00.

 

 

Дрогобич – не таке популярне туристичне місто, як Львів, і в цьому його перевага. Центр міста солеварів не "тріщить" від туристів, у ресторанах і кав’ярнях майже завжди є вільні столики, а ціни після львівських закладів дуже приємно дивують.

 

середмістя дрогобича

 

 

подружжя молодят у дрогобичі

 

 

 

 

 

Що неодмінно слід скуштувати у Дрогобичі: каву з сіллю, торт із сіллю, пиріг із курячими серцями, згаданий у книжці Івана Франка, вареники за рецептами невістки поета – Ольги Франко.

 

Ратуша у Дрогобичі

 

У Дрогобицькій ратуші розташована міська рада, але не турбуєтеся роботі депутатів ви не завадите, вони засідають не у вежі, а в іншому приміщенні. Ратуша збудована у 1920-х роках. Підніматися на оглядовий майданчик дрогобицької ратуші значно легше, ніж львівської. Адже в ратуші у місті Лева сходи вузькі, дерев’яні, трохи перекошені від часу. У дрогобицькій – вони бетонні, ширші й значно зручніші. Тож навіть тим, у кого є страх висоти, зробити це буде нескладно.

 

З оглядового майданчика ратуші у Дрогобичі відкривається неймовірна панорама на місто. З нього видно найважливіші історичні цікавинки: солеварню, костел Варфоломія, собор Пресвятої Трійці, дерев’яну церкву Святого Юра, вежу-дзвіницю, синагогу, тюрму…

 

 

Дрогобич релігійний

 

Усі з вище згаданих локацій, окрім тюрми, неодмінно радимо відвідати. Майже всі ці легендарні будівлі розташовані у центральній частині міста, тож це не забере багато часу. Якщо, звісно, не присвятити кожній із них по кілька годин, бо подивитися є на що. Так, церква святого Юра, яку ще називають "поемою у дереві", збудована без жодного цвяха з полін, виміняних місцевими на сіль. Костел святого Бартоломея і оборонна вежа-дзвіниця поруч є рідкісними пам’ятками готичного стилю. А світлиною Хоральної синагоги ілюструють майже всі єврейські енциклопедії.

 

 

 

Солеварня

 

Дрогобицькому солевиварювальному заводові майже 700 років. Це один із найстаріших заводів в Україні, який досі працює. Звісно, дивлячись на фото, важко повірити, що сіль тут видобувають і досі, але це правда. Цехи солеварні нині перебувають у жалюгідному стані (останній ремонт тут проводили у 1924 році!) й більше цікаві сталкерам, аніж туристам, які полюбляють милуватися прекрасним. Але, без сумніву, це дуже колоритне місце. На території збереглися дев’ять будівель. Дрогобичани видобувають тут сіль, як і 700 років тому, вручну, прикрашаючи процес численними байками. На згадку про поїздку на дрогобицьку солеварню туристам пропонують купити соляну топку –  головку солі. Вона, до речі, навіть у гербі міста є.

 

 

 

"Солоний острів" у полі

 

Це місце, куди не водять туристів, але воно вражає. Білий "солоний острів" у полі неподалік Дрогобича – ідеальне місце для фотосесії. Диво природи, яке дисонує на тлі грунту і рослинності й нагадує набережну Мертвого Моря. Так, місце має невелику площу, але хорошому фотографу це не завадить.

 

 

 

 

 

Де заночувати

На запитання про те, де у Дрогобичі можна недорого, але зі зручностями переночувати, відповімо – у Трускавці. Це курортне місто поруч (10 хвилин автомобілем або автобусом), де можна орендувати номер у готелі, кімнату у приватній садибі, або квартиру на будь-який смак і гаманець. 

Сувеніри і гостинці з Дрогобичі: сіль, або смаколи з додаванням солі, легендарна дрогобицька ковбаса, дрогобицький торт, сувеніри з зображенням історичних місць міста.

 

Фото: Depo.Львів та Дрогобицької солеварні.

 

 

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme