На вихідні – зі Львова: Як доїхати і що відвідати у Бориславі

Поїздка у місто з ароматом нафти, про яке писав Іван Франко – прекрасний варіант для сімейного вікенду
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
На вихідні – зі Львова: Як доїхати і що…
На вихідні – зі Львова: Як доїхати і що відвідати у Бориславі

Depo.Львів продовжує розповідати про цікаві міста і місця Львівської області. Цими вихідними їдемо у Борислав – місто, яке здавна славиться нафтою, озокеритом і лікувальною водою. А віднедавна – ще й гірськолижним курортом.

Як доїхати до Борислава: у Бориславі є залізниця, але туди курсують лише вантажні потяги. Тож їхати у нафтове місто слід автобусом, або автомобілем. Для тих, хто обожнює подорожувати залізницею – до Трускавця (потягами Київ-Трускавець, Дніпро-Трускавець, Харків-Трускавець, або електричкою Львів-Трускавець), а з оздоровниці – вже автобусом (їхати приблизно 10 хвилин).

Гуляємо Бориславом

Знайомство з Бориславом, як і з будь-яким іншим містом, найкраще починати з неспішної прогулянки. Якщо ви з тих, хто любить багато ходити, то неодмінно знайдете кілька місць у Бориславі, з яких відкривається неймовірний краєвид на гори. А ще, що дуже дивує туристів, це нафтові качалки, які видобувають "чорне золото" з-під землі просто серед вулиці. А ось місцевих це не дивує зовсім.
 

Вони з ностальгією переповідають історії дідів і прадідів про те, як у середині ХІХ століття їхнє місто було центром нафтопереробки. Кажуть, що навіть сам Джон Рокфелер – перший у світі доларовий мільярдер – мав тут свої свердловини. Тоді Борислав був дуже багатим містом, нафта тут "текла рікою", а з нею й ігристе. За неперевіреною інформацією, на початку 1900-х років ігристого вина бориславськими багатіями було спожито більше, ніж у Відні.

Нині від колишнього багатства і величі лишилися лише щемливі спогади, фото й численні експонати у музейних експозиціях. Втім, у Бориславі й досі переконані, що все починається з нафти.

Музей нафтової і газової промисловості України

Якщо ви цікавитеся нафтовидобуванням, потайки мріючи про власну свердловину десь на присадибній ділянці, тоді точно слід відвідати бориславський музей нафтової та газової промисловості. Тут детально розкажуть і покроково покажуть, як воно все влаштовано у нафтовидобуванні.

У музейних експозиціях є не лише численні світлини нафтової історії Борислава, спогади нафтовиків, збірники нафти, але й власна нафтова свердловина, пробурена ще у далекому 1902 році.

 

Якщо ж вам ніяк не йдуть з думок "ріки ігристого", то запитайте про них у екскурсовода, і вам неодмінно детально розкажуть історію про те, як у Борислав приїжджали арабські шейхи та чим їх пригощали.

Де шукати: Музей нафтової і газової промисловості України розташований у Бориславі на вулиці Карпатська Брама, 26.

Аптека-музей Йогана Зега

Це порівняно нова атракція у Бориславі, присвячена лікувальним властивостям нафтопродуктів. Аптеку-музей у міському парку культури і відпочинку відкрили наприкінці січня 2021 року. Місто обрали не випадково, адже Борислав – не лише нафтова столиця Галичини, тут ще й розташоване величезне родовище гірського парафіну – озокериту. Не дивно, що львівський фармацевт, винахідник гасу, засновник промислової нафтопереробки в Галичині Йоган Зег свого часу проміняв Львів на Борислав, аби займатися тут нафтопереробкою і аптечною справою.

Де шукати: Аптека-музей Йогана Зега розташована у Бориславі на вулиці Карпатська брама, 18.

Курорт Буковиця

Працює з 2016 року на горі з однойменною назвою у районі Тустановичі в Бориславі. Взимку тут можна покататися на лижах, сноубордах та сноутюбах, а влітку – милуватися неймовірним краєвидом на гори на чотиримісному крісельному витязі. На горі можна зігрітися глінтвейном, чаєм або кавою, а якщо пощастить, то й смачно поїсти.

 

Квитки: дорослий – 80 гривень, пільговий – 50 гривень.

Де шукати: гірськолижний комплекс Буковиця розташований у Бориславі на вулиці Тустановицька, 185.

Мощі всіх святих

Храм Святої Анни УГКЦ у Бориславі – єдиний в Україні, де зібрані мощі понад 700 святих. Настоятель храму отець Роман Василів збирав їх більше ніж 10 років. Кожеш, хто переступає поріг цього храму неодмінно знайде у ньому мощовик із часточкою мощей свого небесного покровителя. Тут кожен може подякувати за своє ім'я, звернувшись до Янгола-охоронця перед його іконою з мощами.

 

Однією з найвизначніших святинь бориславського храму є ікона Божої Матері, в яку вмонтована риза святої Богородиці.

До храму Святої Анни у Бориславі щодня, а особливо на свята, з'їжджається дуже багато людей. Віряни шукають зцілення від тілесних і душевних недуг і, за словами отця Романа, нерідко отримують бажане. Адже віра і щира молитва здатні творити дива. 

Де шукати: Храм Святої Анни УГКЦ у Бориславі розташований на вулиці Володимира Великого 45А.

Що привезти з Борислава: ікону свого святого, озокерит, еклери або інші тістечка з місцевої пекарні.

Фото: Львівська ОДА, Бориславська міська рада, Dyvys.info.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme