На Львівщині винесли перші в Україні вироки за підробку ковід-сертифікатів

Фальшиві сертифікати наразі виявляють під час спроби перетину кордону. Першими покарали жителів Львівщини та Хмельниччини

Мирослава Бзікадзе
Шеф-редакторка Depo.Львів
На Львівщині винесли перші в Україні вир…

Жовківський районний суд 28 вересня виніс перші в Україні вироки за підробку сертифікатів про вакцинацію від Covid-19. Мешканець Івано-Франківщини та жителька Хмельницького отримали штрафи за те, що підробили ковід-сертифікати і використали їх під час спроби перетнути кордон з Польщею, про це повідомляє Depo.Львів із посиланням на ZAXID.NET.

Перший випадок стосується Анатолія Іванцюка з села Бабче Івано-Франківської області. Чоловік знайшов в інтернеті бланк про щеплення вакциною Pfizer з реквізитами Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, звантажив його на комп’ютер і за допомогою спеціальної програми вніс туди свої дані та дані свого сина. Він також підробив підпис лікаря на цих сертифікатах.

15 вересня Анатолій Іванцюк намагався перетнути кордон до Польщі у пункті пропуску "Рава-Руська–Гребенне" і показав прикордонникам підроблений ковід-сертифікат. Працівники прикордонслужби просканували документ і зрозуміли, що він фальшивий. Анатолію Іванцюку не вдалося перетнути кордон, натомість його затримали за підробку документів.

Суддя Руслан Зеліско 28 вересня визнав Анатолія Іванцюка винним у підробленні документів і призначив йому покарання у вигляді 850 грн штрафу.

Того ж дня, 28 вересня, інший суддя Жовківського райсуду Роман Ясиновський розглянув схожу справу про підробку ковід-сертифіката працівницею АЗС "БРСМ" у Хмельницькому. Альона Михалюк також завантажила з інтернету сертифікат про вакцинацію препаратом Pfizer з реквізитами медичного закладу "Мірамед" і нанесла туди свої дані та підробила підпис лікаря.

Її затримали під час перетину кордону з підробленим сертифікатом у ПП "Рава-Руська-Гребенне" 11 вересня. А 28 вересня Жовківський райсуд оштрафував жінку на 850 грн.

І Анатолій Іванцюк, і Альона Михалюк можуть оскаржити свої вироки в апеляції упродовж 30 днів.

Зазначимо, що згідно з статтею 358 ККУ мінімальний штраф за виготовлення підроблених документів складає 17 тис. грн, а за використання підробки – лише 850 грн. У випадку з Анатолієм Іванцюком та Альоною Михалюк суд вирішив обмежитись лише штрафом у 850 грн, хоча обидва порушники самостійно виготовили підробки.

Вироки Жовківського суду стали першими в Україні, які стосуються покарання саме за виготовлення фальшивих ковід-сертифікатів. Впродовж останього місяця українські прикордонники виявили більше 500 таких фальшивок.

Нагадаємо, у Міністерстві внутрішніх справ України повідомили про підготовку поліцейських до перевірок COVID-сертифікатів громадян. Правоохоронці будуть перевіряти документи за допомогою QR-кодів. Для цього поліцейським видадуть планшети з відповідним програмним забезпеченням.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme