ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Львівщині штрафують фури

Вже два тижні штрафують вантажівки за перевищення ваги і їзду у спеку
Depo.
31 липня 2015 17:32
ФОТО: depo.ua

Про це сьогодні кореспонденту Depo.Львів на прес-конференції у Львівській ОДА розповіли представники Державтоінспекції, Укртрансінспекції та облдержадміністрації.

Із 13 липня на Львівщині здійснюється контроль за дотриманням великоваговим автотранспортом температурного режиму і допустимої ваги транспортних засобів, щоб уберегти дороги від руйнування.

Рух вантажівок вагою понад 24 т заборонено, якщо температура повітря більше як 25 градусів. Попереджувальні знаки про це розташовані при в'їзді в область. Також планують додатково встановити ще 17 знаків, каже начальник управління Державтоінспекції ГУМВС України у Львівській області Олександр Хутняк.

До 1 липня діяв мораторій на перевірки, ще близько двох тижнів пішло на узгодження між різними відомствами. Саме тому безпосередній контроль за дотриманням цих норм почався два тижні тому.

За його словами, для зважування транспортних засобів використовуються три мобільні установки.

"Станом на 29 липня було проведено зважування 408 транспортних засобів, з них у 29 виявлено перевищення вагових параметрів," - повідомив Сергій Небесний, начальник управління Укртрансінспекції у Львівській області Сергій Небесний.

Допустима маса для вантажних авто становить 40 т. Якщо перевантаження не перевищує 2%, транспортний засіб вважається в межах допустимого. Якщо є перевищення більше як 2% - він повинен сплатити за проїзд по дорогах. Ця сума, відповідно до європейських норм, нараховується в євро. Штрафи ж за перевищення норм накладаються в гривнях. Як правило, сума штрафних санкцій становить 1700 грн.

Як з'ясувалося під час перевірок, найчастіше перевантаження трапляються на тих машинах, які йдуть з кар'єрів і, зокрема, перевозять гравій.

За проїзд по дорогах за ці два тижні перевізники вже заплатили 6 тис. євро. Крім того, складено 30 актів, які зараз перебувають на розгляді і за якими очікується стягнення близько 30 тис. грн штрафних санкцій.

Більше новин про автомобільний Львів читайте на Depo.Львів