На Львівщині обговорили реабілітацію пацієнтів з опіками

За останні 5 років кількість зареєстрованих випадків отримання опіків серед дорослого населення зменшилася на 20,6%и

У приміщенні Львівської обласної ради комітет з питань охорони здоров’я Верховної Ради України провів круглий стіл на тему "Опікова травма в Україні: лікування та профілактика. Вивчення міжнародного досвіду". Про це Depo.Львів повідомили організатори. 

Експерти відзначають важливість об’єднання зусиль медиків, законотворців та громадськості щодо вирішення проблеми опіків в Україні. 

На жаль, опіки досі є маловивченою складовою частиною травм, хоча посідають третю, а в розвинутих країнах другу позицію в травматизмі. Згідно статистики, в Україні показник опіків складає 21,3 на 10 000 населення.

Однак фахівці наголошують - цифра буде зростати. Причина низький рівень безпеки праці на виробництві та військові дії на сході, де широко використовуються не лише запальні бомби та агресивні рідини, але й інша летальна зброя, що здатна спричинити важкі опіки .

За останні 5 років кількість зареєстрованих випадків отримання опіків серед дорослого населення зменшилася на 20,6%, серед дитячого – на 10%, але в обох категоріях збільшилася частота тяжких опіків, які потребують хірургічного і стаціонарного лікування, що є надзвичайно дорого вартісним.

Медики зазначають: 50% пацієнтів, що звертаються за медичною допомогою отримують опік полум’ям, 30% - гарячою парою або рідиною, 10% травмуються гарячим предметом, ще 10% внаслідок інших факторів (хімічний, сонячний та ін. опіки).

Саме тому учасники круглого столу велику увагу приділять питанню профілактики.

Як йдеться у повідомленні, Львівщина стала першим регіоном в Україні, де у співпраці з американськими лікарями з 2012 року реалізується пілотний проект спрямований на зменшення опікової травми серед дітей віком від 0 до 5 років.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme