ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На кордоні з Польщею затримали бурштин на 2 млн гривень

Вивезти 2 мішки "сонячного каміння" намагався мешканець Львівської області
Depo.
22 вересня 2015 12:56
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на ГУ ДФС у Львівській області, громадянин України намагався вивезти в Польщу 59 кг бурштину. Прямуючи через пункт пропуску "Шегині", він обрав для перетину кордону смугу руху спрощеного митного контролю "зелений коридор", чим заявив про відсутність будь-яких товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню.

Під час митного контролю у митників виникла підозра щодо наявності в транспортному засобі контрабанди. Автомобіль було переведено в місце поглибленого огляду транспортних засобів та товарів, де в багажному відділенні у двох поліпропіленових мішках було виявлено необроблене каміння різної геометричної форми, жовто-коричневого та чорного кольору, візуально схоже на бурштин.

Громадянин не надав жодних документів, що могли б підтверджувати вартість, місце придбання та походження, виявленого у нього товару. Натомість пояснив митникам, що невідома особа попросила перевезти через митний кордон України два мішка каміння. Працівники митниці затримали товар та скерували на експертизу для ідентифікації та визначення його вартості.

Відповідно до висновку експертів, зразки ідентифіковано як дорогоцінне каміння органогенного утворення - бурштин в стані сировини, а також частково обробленому стані (у вигляді обрізаних, шліфованих, неполірованих заготовок різної форми для виробів). Загальна вага нетто бурштину становить понад 59 кг, а ринкова вартість понад 2 млн гривень.

Більше про затримання контрабанди у Львівській області читайте на Depo.Львів.