Модні купальники: На Львівщині розпочалися купання на Водохреща (ФОТО, ВІДЕО)

У Львівській області 19 січня віруючі і не дуже люди заходять в річки та озера

Модні купальники: На Львівщині розпочали…
Фото Depo.Львів

На Львівщині 19 січня відбуваються традиційні купання на Водохреща. Про це пише Depo.Львів. Віруючі і не дуже люди заходять у річки та озера з надією, що вода в цей день має магічну силу.

Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Але, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.

При цьому віруючий хреститься і вимовляє "В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа!". Водосвяття може здійснювати тільки священик – читанням відповідних молитов і триразовим зануренням хреста у воду. На водоймах для цього заздалегідь робиться ополонка – йордань – як правило, у формі хреста.

Але не слід забувати, що перш ніж зайти у воду, потрібно підготувати своє тіло — розігріти м'язи. Промовити "Отче наш" і "Богородице Діво", три рази глибоко вдихнути і сміливо зайти у воду. Перебувати у воді можна не більше пари секунд. У воді треба безперервно енергій­но рухатися, наголошує лі­кар.

Коли людина виходить з води, їй потрібно швидко одягнути халат або спортивний костюм. Людям із порушеннями мозкового кровообігу, психічними розладами, гіпертонією, шкір­ними хворобами, хворим на серцево-судинні захворювання, приміром ревматизм, занурюватись не варто.

Церква застерігає від надання магічного характеру водохресному купання – це народна традиція, яка існувала у християнських народів ще до прийняття християнства на Русі. З Хрещенням Русі (у 988 році) вона поступово поширилася і серед наших предків. У греків також є така традиція – на Хрещення 19 січня прийнято занурюватися у воду.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні і духовні хвороби.

У цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Здавна у народі освячену на Водохреща воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, будинки і тварин.

Залишається загадкою той факт, що Водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду.

В той же час управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради застерігає утриматися від купання й не виходити на тонку кригу, та берегти від цього своїх дітей.

"Вже традиційно, на Водохреща багато людей люблять пірнати в ополонку, вірячи, що вода в цей день стає цілющою. Але, зважаючи на те, що зараз температура повітря є досить нестабільною, то крига на озерах і річках не є міцною, і при виході на неї, можна проломитися і піти під воду. Тому закликаємо усіх мешканців Львівського міської територіальної громади подумати про свою безпеку і своє здоров’я, і утриматися від купання в ополонці", - сказано у повідомленні.

Тих же, хто буде купатися закликають дотримуватися безпеки на воді.

Нові купальники: Як на Львівщині пірнали в ополонку на Водохреща 2021 (ФОТО, ВІДЕО)

Який вигляд має Новорічний Львів (ВІДЕО)

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"