Марив морем: Мати одного з полонених Росією моряків вірить в його швидке звільнення (ФОТО, ВІДЕО)

Жінка очікує, що син може повернутися додому вже на Різдво

Марив морем: Мати одного з полонених Рос…

Один з полонених Росією моряків – 47-річний Андрій Оприско народився і виріс на Львівщині. Depo.Львів поспілкувався з його 74-річно матір'ю Ольгою Василівною Оприско, яка живе у селі Надітичі (Миколаївський район, Львівська область). Жінка зараз на пенсії, а до цього працювала у школі вчителем російської мови та літератури.

У коридорі на вікні стоїть фігурка корабля, також на стінах - фотошпалери з видом моря, пальм, кораблів і невеликі картинки з кораблями і на іншу морську тематику. Це було зроблено з ініціативи Андрія.

Вітальня прикрашена вишитими рушниками. Вони на стінах, на столі, на ліжку. У центрі стіни портрет семирічного сина, коли він йшов до першого класу. Також на стінах - вишиті ікони, портрет Тараса Шевченка і сімейні фотографії.

За словами Ольги Василівни, син з дитинства марив морем і хотів бути моряком. Жінка показує фотографію сина, на якій йому два роки. Хлопець сфотографований у моряцькій формі.

"Ми їздили відпочивати на море в Одесу, і я бачила, як море його манило. Він захоплювався морем. Постійного тягнуло до води, катався на човнах, цікавився флотом. У дитинстві весь вільний час проводив на Дністрі, що тече біля села. Захоплювався плаванням. Літо чи зима для нього не було різниці. Його вода манила", - розповіла Ольга Василівна.

Син мав поступати в Одесу в "мореходку", але мати не пустила його. Хотіла, щоб був біля неї, щоб міг помагати, все ж таки, єдиний син. Тож Андрій пішов вчитися в Інститут водного господарства в Рівне, Йшлося про те, що потім він міг працювати в Одесі.

В 2000 році син поїхав на заробітки в Іспанію, бо народилася друга дитина, треба було утримувати сім'ю. Працював там на будівництві, потім знайшов роботу в барі на березі моря. Йому то дуже подобалося, що море було близько, і він бачив хвилі морські. Працював там півтора року.

Потім Андрій повернувся в Україну і до 2016 року займався тим, що ставив пластикові вікна. А в листопаді 2016 року прочитав, що запрошують на контрактну службу на флот, і здійснилася його дитяча мрія. "Коли став дорослим, вже не могла заборонити йти на флот. З 9 листопада 2016 року служив матросом на кораблі "Шостка". Минулого року став старшим матросом і штурманом-механіком, казав, мамо, я вже старший матрос", - розповіла Ольга Василівна.

А потім Андрій перейшов на так звані "порошенківські катери". Служив на кораблі "Вишгород". Вони тільки з'явилися, були добре оснащені. Дуже захопився астрономією. "Буває телефонував мені і казав, мамо, вийди на вулицю там таке сузір'я має бути. Казав, що все у нього добре, що задоволений службою", - розповіла мати полоненого.

Про затримання жінка дізналася від сусідки, яка прочитала новину в інтернеті. "Вона назвала, які саме, я спочатку не переживала, бо "Вишгорода" серед них не було. Аж на наступний день в новинах дізналася, що серед полонених є він. Я не знаю, на якому з тих катерів він був, і як там опинився", - додала жінка.

Каже, що як дізналася сумну новину, не плакала, а просто була в стані загальмованості. Ніяк не реагувала, не переживала і не мала гніву ні на кого. "Я людина релігійна, не маю зла. Маю одне прохання, щоб випустили на волю хлопців всіх. Але всіх. Всі мають батьків, які за них переживають. Я сином пишаюся. Відчуваю гордість за нього. Я вірю, що відпустять їх швидко, молюся за нього і думаю, що на таке велике свято, як Різдво діти будуть звільнені", - вважає вона.

Про сина мати розповіла, що у нього спокійний характер, життєрадісний, веселий, ніколи не бачила його зажуреним. Завжди помагає їй в усьому. Помагав в селі, як церкву ремонтували. Ще з кількома хлопцями лазив на сам верх до хреста. В селі люди про нього всі добре відзиваються.

"Думаю, що для того, щоб звільнити сина на найвищому рівні мають це вирішити президенти, а підштовхувати до цього їх має світова громадськість. Сила людей в єдності і в молитві. Я молюся за звільнення всіх моряків", - сказала вона.

Про себе жінка розповіла, що після закінчення школи працювала діловодом. Потім вчилася в Дрогобицькому педінституті на філологічному факультеті. Викладала російську мову і літературу в школі. Пропрацювала педагогом 44 роки.

Про дії Росії і війну з Україною жінка думає, що довго вже це все тривати не буде. "Закінчиться війна перемогою України, бо вона того варта", - запевнила Ольга Василівна.

Читайте також: Як живе мати полоненого українського моряка (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"