Львівський професор розповів як не захворіти на коронавірус

Львівський науковець розповів як не захворіти на коронавірусну інфекцію взагалі або перехворіти у легкій формі

Львівський професор розповів як не захво…

Завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб Львівського національного медичного університету професор Роман Дутка розповів як не захворіти на коронавірусну інфекцію взагалі або перехворіти у легкій формі. Про це пише Depo.Львів, з посиланням на його інтерв'ю  "Високому Замку"

За його словами, пацієнти з артеріальною гіпертонією та вінцевою хворобою серця ("ішемічна хвороба серця" — застарілий термін, який досі використовується лише у трьох пострадянських країнах — Україні, Росії і Білорусі), особливо у старшо­му віці, повинні на регулярній основі приймати ліки, які їм призначив лікар.

"Поділюся з вами повчальною історією. Одна з пацієнток, з якою мені довелося спілкуватися, захворіла на Covid-19 улітку. У жінки була серцева патологія. Вона приймала антикоагулянт, який розріджував кров, препарати від артеріальної гіпертонії і статини, щоб запобіг­ти прогресуванню атеросклерозу. Всі ці препарати запобігають змінам у судинній стінці. Будучи у контакті з ковідними хворими, жінка на диво легко перехворі­ла на Covid-19. У неї не було навіть температурної реакції — лише на три тижні втратила нюх і смак", - повідомив Дутка.

Ще один важливий фактор, про який ми всі забуваємо, — віра у те, що ви не захворієте, а якщо й захворієте — поборете недугу. Якщо ви у це вірите, у вас активується кора головного мозку, яка дає ко­манду підкорковим структурам мобілізу­вати ендокринну систему. Збільшується синтез глюкокортикоїдів, інших гормонів, які допомагають у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Тож більше оптимізму! Можливо, ви вже перемогли цю хворобу. Можливо, вже контактували з коронавірусом, і у вас виробилися антитіла, або ж вірус зараз "сидить" у вашому організмі, але ніяк не виявляє своєї при­сутності. Чому? Бо ваш організм забезпечує йому адекватну імунну відповідь, а стінки ваших судин — захищені.

Якщо так сталося, що перехворіли коронавірусом, то важливе значення має збалансова­не харчування. Особливо важливо вживати достатню кількість жиророзчинних вітамінів і вітаміну D та активного заліза. За нестачі останнього зменшується кількість гемоглобіну, що призводить до кисневого "голодування" клітин і тканин організму.

Не легені: Львівський вчений назвав основну мішень коронавірусу

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme