Львівські дослідники знайшли у центрі міста каналізацію, де переховувалися євреї

Під час німецької окупації півтора роки тут жили цілі сім’ї. Досі в підземеллях збереглися деякі їхні речі

Мирослава Бзікадзе
Шеф-редакторка Depo.Львів
Львівські дослідники знайшли у центрі мі…

Львівські дигери знайшли в міській каналізації місце, де під час німецької окупації півтора роки переховувалися євреї. Воно розташоване під площею Соборною. Про це у Facebook повідомив  учасник проєкту Explorer, дослідник Андрій Риштун, пише Depo.Львів.

"Там є два сухих коридори, які ще залишилися з середньовічної дренажної системи. Зараз довжина кожного близько двадцяти метрів. Далі - завал. Ці коридори не використовуються як каналізація, тому там сухо та можна спокійно перебувати довший час", - написав Андрій Риштун.

У Львові знайшли підземелля, де ховалися євреї

Потрапити в це місце можливо двома шляхами, каже дослідник: через люк на літньому майданчику кафе навпроти церкви св. Андрія або як євреї - з Полтви. Сюди веде хід від пам’ятника Адаму Міцкевичу по вулиці Валовій та Сербській. Останні двісті метрів треба повзти навкарачки по каналізаційній трубі. Шлях, розташування та конфігурація сховку повністю відповідають спогадам Іґнаци Хіґера.

У Львові знайшли підземелля, де ховалися євреї

У Львові знайшли підземелля, де ховалися євреї

"Підземелля ці невеликі, на одну-дві сім’ї. Стояти в повний ріст не вийде, потрібно згинатися. Ну але як ще їм було вижити?! Їжу та необхідні речі приносили ззовні працівники каналізації. Спочатку за гроші. А потім зі співчуття. Так тривало довгих півтора роки. Коли прийшла радянська влада знесилені євреї вибралися на сонячне світло і описали свої пригоди в книжці", - пише Андрій Риштун.

У Львові знайшли підземелля, де ховалися євреї

На підлозі тунелю дослідники знайшли предмети, що свідчили про перебування тут людей у період нацистської окупації. Зараз в тунелі знаходиться ще доволі багато намитої дощем глини. Можливо, під нею будуть нові знахідки.

Нагадаємо, годинник на ратуші у Бродах з жакемаром внесли до спадщини світового годинникарства. Його створили львівські майстри – годинникар Олексій Бурнаєв та художник по металу Роман Габа.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme