Львівська облрада отримала керівництво: Обласний парламент об’єднався і розділився водночас

Головою Львівської облради обрано Ірину Гримак з "Європейської Солідарності", заступниками – Євгена Гірника з "Батьківщини" та Юрія Холода зі "Слуги народу"

Львівська облрада отримала керівництво:…
Ірина Гримак

Депутати Львівської обласної ради VIII провели першу урочисту сесію, на якій обрали керівництво обласного парламенту. Головою Львівської облради Ірину Гримак від "Європейської Солідарності", заступниками – Євгена Гірника з "Батьківщини" та Юрія Холода зі "Слуги народу". Проте розподіл посад на цьому не закінився й попереду нас очікує ще багато цікавого. 

За Ірину Гримак проголосував 61 депутат обласної ради. Окрім Гримак на посаду голови Львівської облради претендував представник "Свободи" 48-річний Йосиф Ситник. Він набрав 5 голосів, ще 13 депутататів не підтримали жодну кандидатуру. У таємному голосуванні з виборів голови Львівської облради взяли участь 82 з 84 депутатів.

Гримак подякувала депутатам за підтримку і пообіцяла, що через 5 років вони не впізнають Львівську область. Також вона закликала до об’єднання депутатів різних фракції для вирішення проблем регіону.

"Саме ми, Львівська обласна рада, захищаємо ті цінності, які є важливими для більшості жителів Львівської області. Я впевнена, що в цьому залі всі є союзниками та партнерами. Бо всі ми прагнемо одного – успіху Львівщини та України. В нас одні цінності і одна мета", – наголосила Гримак.

Основне завдання депутатів області, на її думку, полягає в тому, щоб забезпечити європейський рівень стандартів життя в громадах Львівщини.

Також у обласній раді створили 9 депутатських фракцій, п’ять з яких задекларували співпрацю та підписали меморандум про спільну діяльність у стінах обласної ради. Це представники "Європейської Солідарності", "Народного Руху України", "Голосу", ВО "Батьківщини" та Української Галицької партії. 

Меморандумом визначені пріоритетні завдання для депутатів області. А саме: прозорість та публічність діяльності, нульова толерантність до корупції, підтримка самоврядних громад, відновлення економіки регіону, розвиток малого та середнього підприємництва, розвиток туризму, напрацювання спеціальних програм соціального захисту, залучення інвестицій, захист медиків та забезпечення медичних закладів області усім необхідним, модернізація та будівництво шкіл та дошкільних закладів, розвиток громадянського суспільства та інше.

Проте після об’єднуючого голосування за кандидатуру голови обласної ради при голосуванні за посади першого заступника та заступника голови облради серед депутатського корпусу одразу виник скандал. Після перерви у сесійному засідання, голова облради Ірина Гримак запропонувала призначити першим заступником представника "Батьківщини", а заступником - представника партії "Слуга народу" Юрія Холода. При чому, голосування мало відбутись пакетним голосуванням, що обурило депутатів. 

Першим проти призначення заступником представника "Слуги народу" виступив екс-голова облради Олександр Ганущин, який є представником партії "Європейська Солідарність" так само як і Ірина Гримак. Ганущин вийшов на трибуну і заявив, що вважає помилкою голосування за "слугу". Він додав, що інколи у цьому залі трапляються помилки, проте зал сам їх згодом виправляє, відтак закликав не вчиняти такої помилки. Ці слова обурили іншого члена фракції Григорія Козловського, який кинув кілька слів у бік Ганущина. 

Зараз Львівська обласна рада приступить до розгляду питання обрання першого заступника і заступника голови обласної...

Опубліковано Олександром Ганущиним Вівторок, 1 грудня 2020 р.

Також проти призначення Холода заступником виступив і "Народний рух України", який заявив, що це, як мінімум, дивна позиція, оскільки посаду заступника пропонують партії, яка не підписала меморандум про спіпрацю у стінах обласної ради. Відтак, Филипів заявив, що посади повинні роздавати тим, хто погодився координувати свої зусилля у стінах обласного парламенту Львівщини. 

Натомість у "Європейській Солідарності" офіційно заявили, що віддавати посаду одного заступника представнику опозиції - це європейська практика, мовляв, так є і у Верховній Раді України. Згодом, на наступний день, ЗМІ із пулу Андрія Садового, напишуть, що насправді у обласному парламенті утворилась коаліція за участі партії "Слуга народу". 

Проте голосування таки відбулось і посади заступників отримали партії "Батьківщина" та "Слуга народу". Проти цього, додамо, виступила також і "Свобода", проте на її крики особливо ніхто не зважав. 

Відтак, голова Львівської облради Ірина Гримак оголосила перерву у роботі сесії до п’ятниці, 4 грудня, 10:00. У обласній раді мають призначити голову бюджетної комісії обласного парламенту, яка є оплачуваною посадою, а також усіх голів постійних комісій за напрямками. І визначитись, скільки цих комісій буде. 

Тож, продовження пленарного засідання Львівської облради обіцяє бути не менш цікавим. 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"