Львів’ян запрошують на вистави "Сталкери" та "Слава героям"

Над "Сталкерами" працювали представники Театру "Золоті ворота" та Київського академічного Молодого театру
Depo.
11 березня 2016 13:17
ФОТО: depo.ua

11-12 березня у Першому українському театрі для дітей та юнацтва покажуть київські вистави "Сталкери" та "Слава героям". Про це Depo.Львів повідомили у прес-службі Львівської міської ради. 

Обидві роботи створені у співпраці між колективами кількох театрів, що є популярним для Європи та поки рідкісним для України явищем. До створення вистав у такому сучасному форматі долучилась актриса, телеведуча та громадська діячка Ірма Вітовська.

Копродукції – спільні проекти між кількома театрами – це абсолютна реальність сучасного європейського театру. І, як показує успішний приклад вистав "Сталкери" та "Слава героям", такий досвід об’єднання зусиль може бути особливо корисним, зважаючи на непросту фінансову ситуацію у країні.

Над "Сталкерами" працювали представники Театру "Золоті ворота" та Київського академічного Молодого театру. Вистава "Слава героям" – це копродукція між двома містами: Києвом та Івано-Франківськом.

"Це досить символічно не лише як жест об’єднання Центру і Заходу, а й як ознака своєрідної театральної децентралізації", - зазначають організатори.

Культурний проект "Слава героям" був присвячений до Дня Соборності (київська прем’єра відбулась 22 січня 2016 року). В основі сюжету драми "Слава героям" лежить сучасна історія двох ветеранів – УПА та Великої вітчизняної війни, – яких доля зводить в одній лікарняній палаті. Відбувається зіткнення двох світів: зіткнення життєвих переконань, досвідів, стереотипів.

Партнером вистави виступив Український інститут національної пам’яті, директор інституту Володимир В’ятрович став консультантом проекту.

"У Другій світовій війні для українців не було поставлено крапки. Я не кажу, що ми поставимо цю крапку нашою виставою, але, принаймні, ми дамо можливість сторонам зрозуміти одне одного", - зазначає продюсер Ірма Вітовська.

Вистава "Сталкери" зачіпає тему наслідків чорнобильської катастрофи, побуту в зоні відчуження. У цій постановці майже нема меж між реальністю та міфами, між гумором і правдою життя. Це позачасова історія сільських чорнобильських "сталкерів": чудернацької баби Прісі, хворобливої матері і придуркуватого сина. Головну роль у виставі зіграла Ірма Вітовська.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів