Луценко розповів про студентські роки у Львові (ВІДЕО)

"Львівська політехніка" відзначає ювілей

НУ "Львівська політехніка" відзначає ювілей. Одному з найстаріших технічних вишів світу вже 200 років. На святкування до Львова з’їхалися відомі політики – випускники університету, а також 70 ректорів з усієї Європи. Привітати університет приїхав і генпрокурор України Юрій Луценко, бо є її випускником. Про це пише Depo.Львів з посиланням на Захід.нет.

"Скажу, що мене навчили тут не тільки електронної фізики, хоча була досконала професура, але й патріотизму, бо Львів до холерєри патріотичне місто і кожен, хто приїжджає сюди з іншого міста, виходить звідси досконалим українцем. Тому для мене Львів – це освіта, це атмосфера України і, зрештою, це знайдене кохання, тому що моя дружина жила за стінкою в гуртожитку", – розповів Юрій Луценко.

Гуртожиток генпрокурор згадав і у своєму вітальному виступі, обіцяв допомогти з ремонтом.

"Я, звичайно, не маю впливу на бюджет, але маю вплив на народного депутата, яка носить таке прізвище, як і я, а через неї і на всю фракцію", – сказав Юрій Луценко.

На святкування ювілею "Львівська політехніка" запросила й президента Україна. Але він не приїхав. Натомість від імені гаранта виш привітав ще один випускник.

"У парламенті тривають події навколо бюджетного процесу. Це вимагає великої уваги і залучення президента. Його графік досить щільний, тому сьогодні я від імені Петра Порошенка вітаю "Львівську політехніку". Мені це приємно, бо сам тут вчився. До речі, був одним із перших випускників, хто захищав диплом англійською мовою", – розповів заступник глави адміністрації президента України Дмитро Шимків.

Святкування зібрало гостей з усього світу: ректорів європейських вишів, а також почесних докторів "Львівської політехніки".

"Для нас зв’язок із "Львівською політехнікою" і її підрозділами є живим зв’язком, і ми високо цінуємо її працю», – зазначив голова Світового конгресу українців, доктор Honoris Causa "Львівської політехніки" Євген Чолій.

Цей ювілей для "Політехніки" особливий і несподіваний. У стінах вишу навіть відкрили меморіальну таблицю з новою датою заснування навчального закладу. Знайшли документи, що це 1816-й рік, коли у Львові відкрили Реальну школу, а не 1844-й, коли заснували Технічну академію, як це вважалося досі.

"Досліджувалося питання відкриття політехнічного інституту. І висновок комісії був такий, що час для створення Політехнічного інституту ще не настав. Є потреба відкрити Реальну школу, яка в подальшому може бути перетворена за потреби місцевої громади", – розповів голова Асоціації випускників "Львівської політехніки" Олег Сергєєв.

Понад 250 тисяч випускників та 36 тисяч студентів.

У "Політехніці"кажуть: мають чим пишатися.

"Два роки тому наш науковець став найкращим науковцем світу, торік наша професор брала участь в розробці відомого всім колайдера", – зазначив ректор НУ "Львівська політехніка" Юрій Бобало.

А найближчим часом "Політехніка" хоче пишатися ще й своїми авіаконструкторами, тому наступного року вводить нову спеціальність – авіоніку.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme